Inhoudsopgave:
- "Wandelende man I." Alberto Giacometti
- "Voor de liefde van de Heer." Damien Hirst
- "Hoofd". Amedeo Modigliani
- "Leeuwin Guennola", onbekende auteur
- Diego's grote hoofd. Alberto Giacometti
- "Naakt vrouwelijk figuur vanaf de achterkant IV" door Henri Matisse
- "Madame LR" door Konstantin Brancusi
- Liggend figuur door Henry Moore
- "Hoofd van een vrouw" door Pablo Picasso
- "Artemis met een hert". Onbekende auteur
Video: 10 duurste sculpturen verkocht op een veiling
De prijsstijging van kunstvoorwerpen is de beeldhouwkunst niet omzeild, ondanks het feit dat deze prijsontwikkeling geruime tijd sterk achterbleef bij de schilderkunst. De gegeven rating is niet officieel en claimt geen speciale status. Het maakt hier niet uit van welk materiaal het beeld is gemaakt, noch van de leeftijd, noch van het tijdstip en de plaats van verkoop. Wat al deze sculpturen gemeen hebben, zijn de indrukwekkende bedragen die verzamelaars ervoor hebben betaald.
"Wandelende man I." Alberto Giacometti
Het duurste beeld dat ooit op een veiling is verkocht, is het bronzen beeld van "Walking Man I" van de beroemde Zwitserse meester Alberto Giacometti. De beeldhouwer van een voortschrijdende man in de ruimte (hoogte 183 cm) werd in 1961 gemaakt en straalt vitaliteit uit. “Een bescheiden afbeelding van een man, maar een krachtig symbool van de eeuwigheid”, noemde de organisator van de veiling het beeld. Het bijzondere van het werk is dat het is teruggebracht tot minimale vormen en daarmee de eenzaamheid van een mens in de wereld en de kwetsbaarheid van zijn ziel benadrukt. Het beeld werd in februari 2010 op de Sothby's-veiling in Londen verkocht voor $ 104, 327 miljoen.
"Voor de liefde van de Heer." Damien Hirst
Op de tweede plaats in de ranglijst van de duurste sculpturen staat de schedel "For the love of God". De auteur van het werk is Damien Hirst uit het Verenigd Koninkrijk. De kunstenaar maakte een platina kopie van de schedel van een Europeaan uit de 18e eeuw. In een platinaschedel werden cellen voor diamanten gemaakt door een laser (er zijn er 8601 in de schedel), de kaak is gemaakt van platina, maar de tanden worden in de schedel ingebracht. De schedel is bekroond met een roze diamant van 52,4 karaat. In 2007 werd de schedel tentoongesteld in de White Cube Gallery. Het beeld "For the love of God" werd in 2010 verkocht voor $ 100 miljoen. Er wordt gezegd dat Damien Hirst zelf in de groep investeerders zat.
Opgemerkt moet worden dat de schedel tegenwoordig een redelijk populair kunstobject is. Onlangs maakte de kunstenaar Nino Sarabutra een ongewone tentoonstelling 'Wat laat je achter?' - honderdduizend schedels in de tentoonstellingsruimte.
"Hoofd". Amedeo Modigliani
De derde plaats gaat naar het beeld "Hoofd", gemaakt in 1910 door de beeldhouwer en kunstenaar Amedeo Modigliani. Experts trekken analogieën tussen het beeldhouwwerk van Modigliani en de beroemde buste van koningin Nefertiti, die wordt bewaard in het Egyptisch Museum in Berlijn. De hoogte van het beeld is 65 cm, alle kenmerken die kenmerkend zijn voor de werken van Modigliani zijn erin terug te vinden - amandelvormige ogen, een ovaal gezicht, een lange dunne neus, een langwerpige nek, een kleine mond. Het beeld werd in 2010 verkocht bij Christie's in Parijs. Volgens François de Rickle, voorzitter van de Franse veiling, waren verzamelaars van over de hele wereld telefonisch aan het onderhandelen over het werk van de beroemde Italiaanse beeldhouwer. De "kop" ging voor 59,5 miljoen dollar onder de hamer, de naam van de koper werd niet bekendgemaakt.
"Leeuwin Guennola", onbekende auteur
Op de vierde plaats in de ranglijst staat het 8 centimeter grote beeldje "Leeuwin van Guennola", dat 5000 jaar geleden in Mesopotamië van kalksteen werd gemaakt. Van 1948 tot 2007 was het beeldje eigendom van de Amerikaanse verzamelaar Alistair Bradley Martin en werd het met zijn toestemming tentoongesteld in het Brooklyn Museum of Art. Op de Sothby's veiling streden 5 verzamelaars om het beeldje. De organisatoren van de veiling hoopten de Leeuwin van Guennola te verkopen voor $ 14-18 miljoen, maar als resultaat werd het verkocht voor $ 57, 16. De ex-eigenaar stuurde alle opbrengsten naar een speciale liefdadigheidsstichting.
Diego's grote hoofd. Alberto Giacometti
Sluit de top 5 duurste sculpturen "Diego's Big Head" van Alberto Giacometti (Zwitserland). Het 65 cm hoge beeld is gemaakt in 1954 en zijn broer Diego poseerde voor de beeldhouwer. In 2010 werd het beeldhouwwerk op Christie's veiling verkocht voor $ 53, 282 miljoen, en in november 2013 liet het beeldhouwwerk in New York Sothby's een bronzen buste achter voor $ 32, 6 miljoen, waarbij het enigszins zijn positie had verloren.
"Naakt vrouwelijk figuur vanaf de achterkant IV" door Henri Matisse
De zesde plaats wordt ingenomen door het bronzen bas-reliëf "Nude female figure from the back IV", gemaakt in 1958 door de impressionist Henri Matisse. In 2010 werd het beeld bij Christie's verkocht voor $ 48,8 miljoen. Kenners noemen dit werk het meest opvallende van de vier werken uit de serie "Standing with his back to the viewer", die Matisse in de periode van 1909 tot 1930 maakte. Van elke serie werd een gipsafgietsel in 12 exemplaren tegelijk gegoten. Tegenwoordig worden de complete series bewaard in het Museum of Modern Art in New York, in de Tate Gallery in Londen en in het Centre Pompidou in Parijs. Tot 2010 werd geen van de sculpturen in deze cyclus geveild.
"Madame LR" door Konstantin Brancusi
Het beeld "Madame LR" gemaakt van hout door de Roemeense beeldhouwer Constantin Brancusi werd in februari 2009 bij Christie's verkocht voor 37,2 miljoen dollar. Volgens kunstcritici combineert het beeld een unieke stijl van Karpatisch snijwerk en Afrikaanse motieven.
Liggend figuur door Henry Moore
De achtste plaats in de ranglijst wordt ingenomen door de "Lying Figure" (1951) van de beeldhouwer van de vorige eeuw - Henry Moore. De lengte van het beeld is 244,5 cm. Op de open veiling van het handelshuis van Christie's ging "The Reclining Figure" naar de hamer voor $ 30, 148 miljoen. In totaal heeft Moore 5 exemplaren van het beeld gegoten. In 2005 werd een van de sculpturen het slachtoffer van boosdoeners. Ze werd binnen enkele minuten ontvoerd van een landgoed in Hertfordshire, eigendom van Henry Moore zelf, geladen met een lier in de achterkant van een vrachtwagen recht onder bewakingscamera's.
"Hoofd van een vrouw" door Pablo Picasso
Op de negende plaats staat het "hoofd van een vrouw" van de grote Spaanse beeldhouwer, kunstenaar, ontwerper en graficus Pablo Picasso. De grote meester droeg dit werk op aan zijn geliefde Franse kunstenaar Douro Maar. In het najaar van 2007 werd op de veiling van Sotheby's een sculptuur van 80 cm hoog verkocht voor $ 29.161 miljoen met een extremiteit van $ 20-30 miljoen. Een bronzen buste werd gekocht door een particuliere verzamelaar Frank Giraud. Het is vermeldenswaard dat 4 exemplaren van dit beeld zijn gegoten door Picasso.
"Artemis met een hert". Onbekende auteur
Sluit de top 10 van duurste sculpturen "Artemis met een hert", gemaakt door een onbekende auteur in de 1e eeuw. BC NS. - Ik eeuw. N. NS. Dit beeld is verreweg het duurste antieke beeld dat op een veiling wordt verkocht. Ze verliet de veiling bij Sotheby's voor 28,6 miljoen dollar. Ondanks zijn hoge leeftijd heeft het beeld het verrassend goed overleefd.
Illustraties uit het duurste gedrukte boek dat ooit op een veiling is verkocht: The Birds of America Album
De eerste editie van dit meesterwerk van boekkunst werd gedrukt in Edinburgh en Londen van 1827 tot 1838. De verbazingwekkend nauwkeurige levensgrote illustraties van vogels van de Amerikaanse natuuronderzoeker J.J. Audubon zijn handgeschilderde prenten. In 2010 werd bij Sotheby's een exemplaar van Birds of America uit de collectie van Lord Hesketh verkocht voor $ 11,5 miljoen. Verschillende edities van deze zeldzaamheid worden bewaard in de grootste bibliotheken in Rusland
11 van de duurste Amerikaanse kunstwerken die de afgelopen 10 jaar op een veiling zijn verkocht
Het eerste decennium van de eenentwintigste eeuw bleek gunstig voor de kunstindustrie: het duurste schilderij ter wereld werd op een veiling verkocht voor een fabelachtig bedrag, de steeds groeiende interesse in de kunst van inheemse volkeren en minderheden, ook omdat de blijvende invloed van sociale netwerken op het esthetische perspectief hun werk deed en een van de belangrijkste rollen speelde. Amerikaanse kunst was geen uitzondering, en enkele van de meest waardevolle meesterwerken uit de Verenigde Staten gingen van hand tot hand en vestigden een nieuwe wereldre
Een schilderij in de techniek van knuppelschilderen gewijd aan de Wit-Russische protesten verkocht op een veiling voor 3 miljoen
Het schilderij "Wit-Rusland" van de Novosibirsk-kunstenaar, ideoloog van "Monstrations" Artyom Loskutov "Wit-Rusland", gemaakt in de techniek van "knuppelschilderen" en een wit canvas met bloedrode strepen vertegenwoordigend, ging onder de hamer voor 3 miljoen roebel om een anonieme koper
11 duurste Chinese kunstwerken die de afgelopen 10 jaar op een veiling zijn verkocht
De grootste veilingen worden lange tijd gedomineerd door Europese meesterwerken - van schilderijen van oude meesters tot popart. Het afgelopen decennium is er echter wereldwijd een belangrijke verschuiving opgetreden: kunstwerken uit andere culturen verschijnen steeds vaker en met grote vraag. Een van de grootste sprongen op de markt was de Chinese kunst, die zelfs sommige Europese kunst overtrof in zijn veilingprijs
8 duurste antiek verkocht op een veiling
Sommigen beschouwen antieke voorwerpen als niets meer dan alleen servies en meubels. Voor anderen zijn zeldzame dingen onbetaalbaar. Maar in een veiling heeft alles een waarde. Deze recensie bevat het duurste antiek dat onder de hamer is gegaan