Video: Illustraties uit het duurste gedrukte boek dat ooit op een veiling is verkocht: The Birds of America Album
De eerste editie van dit meesterwerk van boekkunst werd gedrukt in Edinburgh en Londen van 1827 tot 1838. De verbazingwekkend nauwkeurige levensgrote illustraties van vogels van de Amerikaanse natuuronderzoeker J. J. Audubon zijn handgeschilderde prenten. In 2010 werd bij Sotheby's een exemplaar van Birds of America uit de collectie van Lord Hesketh verkocht voor $ 11,5 miljoen. Verschillende edities van deze zeldzaamheid worden bewaard in de grootste bibliotheken in Rusland.
Unieke zeldzaamheden van boekkunst ontstonden in de middeleeuwen. Volgende lezen: Fantastische boeken: 6 voorbeelden van aangepaste antieke kopieën
11 van de duurste Amerikaanse kunstwerken die de afgelopen 10 jaar op een veiling zijn verkocht
Het eerste decennium van de eenentwintigste eeuw bleek gunstig voor de kunstindustrie: het duurste schilderij ter wereld werd op een veiling verkocht voor een fabelachtig bedrag, de steeds groeiende interesse in de kunst van inheemse volkeren en minderheden, ook omdat de blijvende invloed van sociale netwerken op het esthetische perspectief hun werk deed en een van de belangrijkste rollen speelde. Amerikaanse kunst was geen uitzondering, en enkele van de meest waardevolle meesterwerken uit de Verenigde Staten gingen van hand tot hand en vestigden een nieuwe wereldre
Rare Birds of America-album verkocht voor $ 9,7 miljoen
Bij veilinghuis Christie's, dat op 14 juni in New York plaatsvond, werd een boek verkocht met de titel "Birds of America". Deze zeldzame uitgave, die in de 19e eeuw is gemaakt door natuuronderzoeker John James Audubon, bestaat uit vier delen. Aan deze unieke boeken werd $ 9,65 miljoen betaald
11 duurste Chinese kunstwerken die de afgelopen 10 jaar op een veiling zijn verkocht
De grootste veilingen worden lange tijd gedomineerd door Europese meesterwerken - van schilderijen van oude meesters tot popart. Het afgelopen decennium is er echter wereldwijd een belangrijke verschuiving opgetreden: kunstwerken uit andere culturen verschijnen steeds vaker en met grote vraag. Een van de grootste sprongen op de markt was de Chinese kunst, die zelfs sommige Europese kunst overtrof in zijn veilingprijs
10 duurste sculpturen verkocht op een veiling
De prijsstijging van kunstvoorwerpen is de beeldhouwkunst niet omzeild, ondanks het feit dat deze prijsontwikkeling geruime tijd sterk achterbleef bij de schilderkunst. De gegeven rating is niet officieel en claimt geen speciale status. Het maakt hier niet uit van welk materiaal het beeld is gemaakt, noch van de leeftijd, noch van het tijdstip en de plaats van verkoop. Al deze sculpturen worden verenigd door indrukwekkende bedragen die verzamelaars ervoor hebben betaald
8 duurste antiek verkocht op een veiling
Sommigen beschouwen antieke voorwerpen als niets meer dan alleen servies en meubels. Voor anderen zijn zeldzame dingen onbetaalbaar. Maar in een veiling heeft alles een waarde. Deze recensie bevat het duurste antiek dat onder de hamer is gegaan