Inhoudsopgave:

8 duurste antiek verkocht op een veiling

Video: 8 duurste antiek verkocht op een veiling

Video: Waarom Toetanchamon naast zijn stiefmoeder ligt - de Volkskrant - YouTube 2024, April
Het duurste antiek dat onder de hamer ging

Sommigen beschouwen antieke voorwerpen als niets meer dan alleen servies en meubels. Voor anderen zijn zeldzame dingen onbetaalbaar. Maar in een veiling heeft alles een waarde. Deze recensie bevat het duurste antiek dat onder de hamer is gegaan.

1. Sabel van Napoleon Bonaparte ($ 6.500.000)

Sabel van Napoleon Bonaparte, verkocht op een veiling voor $ 6,5 miljoen

Terugkomend op het volgende gevecht, nam Napoleon Bonaparte een pistool en een sabel mee, die in één exemplaar voor hem waren gemaakt. De unieke met goud ingelegde sabel was onder Napoleon in 1800 tijdens de slag bij Marengo, toen het Franse leger de Oostenrijkers uit Italië verdreef.

Sabel van keizer Napoleon Bonaparte

De sabel werd in de familie Bonaparte van generatie op generatie doorgegeven, totdat het in 1978 werd erkend als een nationale schat van Frankrijk. In 2007 werd de sabel van Napoleon op een veiling verkocht voor $ 6,5 miljoen.

2. Louis XV zilveren terrine ($ 10.287.500)

Zilveren terrine gemaakt door de meester Germain voor koning Lodewijk XV

Deze prachtige terrine is gemaakt door de zilversmid Thomas Germain in 1733 voor Louis XV. Op de veiling van Sotheby's werd het beschreven als "een object doordrenkt van geschiedenis, dat erin slaagde te voorkomen dat het werd omgesmolten voor de behoeften van de Franse Revolutie." Dit zilverwerk werd in 1996 verkocht voor $ 10.287.500, driemaal het oorspronkelijk gevraagde bedrag.

3. Tiara met smaragden en diamanten ($ 12.100.000)

Prinses Katharina Henkel en haar tiara

Versierd met 11 zeldzame Colombiaanse smaragden en geelgroene diamanten, is de luxueuze tiara van de Duitse prinses Katharina Henkel von Donnersmarck meer dan 500 karaat. Volgens de legende maakten deze edelstenen ooit deel uit van de ketting die door de Indiase maharadja werd gedragen. Emeralds veranderde verschillende eigenaren totdat ze werden gekocht door Guido Henkel von Donnersmark. De tiara werd in mei 2011 bij Sotheby's verkocht voor $ 12,1 miljoen.

Tiara met 11 smaragden
Tiara met 11 smaragden

4. Gouden statief van de Ming-dynastie ($ 14,8 miljoen)

Chinese driepoot van de Ming-dynastie

In 2008 werd het gouden statief van de Chinese Ming-dynastie verkocht voor 14,8 miljoen dollar. Het is een van de acht van dergelijke antiek die tot op de dag van vandaag bewaard zijn gebleven. Dit statief werd gebruikt aan het hof van keizer Xuande, die regeerde van 1399 tot 1435.

Ming-dynastie Chinees statief verkocht voor $ 14,8 miljoen

5. Slaghoorn (Oliphant) ($ 16.100.000)

Slaghoorn (Oliphant)
Slaghoorn (Oliphant)

Deze oorlogshoorn (Oliphant) is gemaakt van olifantenivoor. Er zijn ingewikkelde ontwerpen met jachtmotieven op gesneden. De beroemdste Oliphant komt voor in het lied van Roland, gemaakt in de 11e eeuw. Tot op heden zijn er nog maar zes van deze strijdhoorns over. Een ervan werd op een veiling in Scandinavië verkocht voor 16,1 miljoen dollar.

6. Leonardo da Vinci's Code van Leicester ($ 30.800.000)

Codex Leicester door Leonardo da Vinci

Thomas Cox, graaf van Leicester, kocht dit oude wetenschappelijke document in 1719. Het manuscript bestaat uit 18 vellen papier die in tweeën zijn gevouwen en aan beide zijden zijn beschreven om 72 pagina's te vormen. Het notitieboekje bevat aantekeningen van Leonardo da Vinci, geschreven in zijn geheime techniek van spiegelschrift. Het manuscript bevat de reflecties van de wetenschapper over de aard van fossielen, de eigenschappen van water en het oppervlak van de maan.

De code werd in 1994 verkocht aan Bill Gates, die vervolgens elke pagina digitaliseerde en op internet plaatste. De Code of Leicester zelf wordt regelmatig tentoongesteld in verschillende musea over de hele wereld.

7. Cabinet Office "Badminton" ($ 36.000.000)

Kabinetbureau "Badminton" in Wenen (Oostenrijk)

Cabinet Bureau "Badminton" heeft tweemaal records neergezet voor de hoogste kosten op veilingen. In 1990 was de prijs $ 16,6 miljoen en in 2004 werd het bureau door de prins van Liechtenstein overgenomen voor $ 36 miljoen.

Het kabinetsbureau werd gemaakt in opdracht van de 3e hertog van Beaufort in Florence in 1726. Het kostte de ambachtslieden 6 jaar om een kast van 3,6 meter lang te bouwen, gemaakt van ebbenhout en verguld brons.

Kabinetbureau "Badminton"
Kabinetbureau "Badminton"

8. Qing-dynastie vaas ($ 83 miljoen)

Qing-dynastie Chinese vaas
Qing-dynastie Chinese vaas

De Chinese vaas uit de Qing-dynastie wordt beschouwd als het duurste antieke item dat op een veiling wordt verkocht. In een huis in Londen is per ongeluk een porseleinen vaas van 40 centimeter ontdekt. Aanvankelijk werd het schip geschat op 1.000 pond, maar toen experts de authenticiteit ervan bevestigden, "sprong" de waarde van het antiek naar 1 miljoen.

De Chinese vaas dateert uit het midden van de 18e eeuw. Het onderscheidt zich van andere vergelijkbare items door een complex patroon. In 2010 werd het gekocht voor $ 83 miljoen.

Een Qing-dynastie vaas uit het midden van de 18e eeuw

Alles komt uit de veiling. Deze 10 duurste foto's verkocht op een veiling sommigen zijn misschien geschokt door hun inhoud.