Inhoudsopgave:

Het leven van Rusland in de 19e eeuw in de levende schilderijen van de vergeten kunstenaar Alexei Korzukhin, die wordt aanbeden op westerse veilingen

Video: Het leven van Rusland in de 19e eeuw in de levende schilderijen van de vergeten kunstenaar Alexei Korzukhin, die wordt aanbeden op westerse veilingen

Video: "Oh My God": Watch PM Modi's Epic Reply To Reports | #PMModi #Shorts - YouTube 2024, April
"Terug uit de stad". Fragment. / "Boerenmeisjes in het bos". Fragment. Prijs: 266,5 duizend dollar. Christie's. (2011). Auteur: A. I. Korzukhin

Naam Alexey Ivanovitsj Korzukhin zelden genoemd onder de eminente kunstenaars van Rusland van de XIXe eeuw. Maar dat maakt zijn creatieve nalatenschap niet minder belangrijk in de kunstgeschiedenis. Korzukhin is een groot kunstenaar, een van de beste Russische schilders van het genre, wiens naam is vergeten. Terwijl zijn schilderijen echt documentair bewijs zijn van het leven en leven van het Russische volk in de vorige eeuw.

"Zelfportret". (1850). Auteur: A. I. Korzukhin

De begaafde jongeman werd opgemerkt door de manager van de mijnbouwfabriek S. F. Glinka en hielp bij het betreden van de mijnschool. Alexei moest op zijn minst een soort van opleiding en beroep krijgen, zodat hij verder kon schilderen. En pas in 1857 ging Korzukhin naar de Academie voor Beeldende Kunsten, waar hij onmiddellijk werd opgemerkt door leraren. En de getalenteerde jonge kunstenaar ontving al snel een kleine gouden medaille voor het schilderij 'The Drunken Father of the Family'.

'De dronken vader van het gezin.' (1861). Auteur: A. I. Korzukhin

De eisen van de Academie voor studenten waren hoog, en alle prestaties van Korzukhin waren niet gemakkelijk, maar met nauwgezet werk en toewijding was hij dicht bij het ontvangen van een gouden medaille en naar het buitenland reizen om zijn vaardigheden te verbeteren. Helaas, door de wil van het lot, behoorde hij tot die studenten, onder leiding van Ivan Kramskoy, die de Academie verliet uit protest tegen het opgelegde onderwerp van afstudeerwerk. Deze rel werd de "rel van de 14e" genoemd. Een paar jaar later keerde Alexei Korzukhin terug naar de Academie en ontving de titel van academicus.

A. I. Korzukhin. Foto door Heinrich Johann Denier

Alexey Ivanovich wijdde al zijn vaardigheden en vaardigheden aan het genre van het dagelijks leven en weerspiegelt scènes uit het dagelijks leven van de mensen. Maar in tegenstelling tot de kunstenaars die in dit genre schreven en de oneerlijke bestaande orde aan de kaak stelden, was Korzukhin niet geneigd tot rebellie en verontwaardiging - in zijn doeken zien we het beschuldigende pathos van de rondtrekkende mensen niet.

"Peterselie komt eraan!" (1888). Auteur: A. I. Korzukhin
"Vrijgezellenfeest" (1889). Auteur: A. I. Korzukhin
"Vóór de bekentenis." (1877). Auteur: A. I. Korzukhin
"Herdenking op de dorpsbegraafplaats." Auteur: A. I. Korzukhin

In 1865 ontving Korzukhin de titel van kunstenaar van de eerste graad voor het schilderij "Wake at the Village Cemetery", en in 1868 kende de Academie hem de titel van academicus toe voor het schilderij "The Return of the Father of the Family from the Kermis".

"De terugkeer van de vader van het gezin van de dorpskermis." (1868)

"De terugkeer van de vader van het gezin van de dorpskermis."(1868). Auteur: A. I. Korzukhin

En deze foto is verzadigd met lyriek en parmantige stemming. Ze brengt kleurrijk de heldere kanten van de menselijke ziel over, de oprechte sympathie van de kunstenaar voor het gewone volk. De pretentieloze plot van de foto vertelt hoe de vader van het gezin aangeschoten is met vrienden op het geluid van een balalaika, thuiskomt van de kermis, zich verheugt, danst en geniet van een succesvolle veiling.

Zondagmiddag

"Zondagsdag". Auteur: A. I. Korzukhin

Alle vaardigheid van de schilder is duidelijk zichtbaar op het doek "Zondag". De compositie van dit specifieke schilderij is geweldig. Het centrum is de kokende samovar, waaromheen het hele perceel is vastgebonden. De hele familie is verzameld en staat op het punt om te gaan eten. Ondertussen vermaken ze zich, dansen en spelen ze.

Van zo'n levendig en vrolijk perceel is er een familiewarmte, een heerlijke geur van lunch. De kijker heeft een verlangen om zelf naar deze vrolijke weide te gaan, te dansen, mee te spelen met de accordeonist en gewoon de lucht in te ademen van deze geweldige lentedag.

"Terug uit de stad". (1870)

"Terug uit de stad". (1870). Auteur: A. I. Korzukhin

Het doek herschept een arm boerenleven: een donkere kamer in een oude dorpshut, met rookgrijze muren en een spleetvloer, spaarzaam gemeubileerd. De plot ontwikkelt zich rond de vader van het gezin, die van de stadsbazaar kwam, waar hij huishoudelijke artikelen en geschenken voor zijn huishouden kocht.

Hier is de oudste tienerdochter die met belangstelling het blauwe lint ontvouwde; Voor een dochter van vijf of zes jaar bracht haar vader kleine bagels die aan een draad waren geregen. En ze maakte de zoom van haar jurk vrolijk klaar voor cadeaus. Op de stoffige vloer kruipt een klein kind in één shirt. Links giet een oude moeder water in een samovar voor thee met snoepjes, die zijn vader meestal van de markt brengt. Dit doek is vol optimisme, het getuigt dat zelfs te midden van een moeilijk, uitzichtloos leven een mens zijn kleine vreugden vindt.

"Vogelvijanden". (1887)

"Vogelvijanden" (1887). Auteur: A. I. Korzukhin

In de vroege ochtend lopen drie boeren op blote voeten dapper op de "jacht". Het vangen van vogels voor de verkoop geeft hen een goed inkomen, dus de jongens pakken deze activiteit verantwoord aan. Dit wordt aangegeven door kooien voor toekomstige prooien en een lange hengel om te vissen. De oudere jongen zag blijkbaar een zwerm vogels en sleept ze mee om anderen te laten zien waar ze heen moeten.

"Aan de rand van het brood." (1890)

"Aan de rand van brood." (1890). Auteur: A. I. Korzukhin

Tragedie en sombere hopeloosheid vloeit voort uit dit doek. Boerenkinderen, staande aan tafel, delen een korst brood. De ogen van een 3-jarige jongen staan smekend vol, die zijn hap al heeft opgegeten en hongerig naar het overgebleven rantsoen voor later kijkt. En de zuster drukt het brood voorzichtig naar haar toe en weet niet wat ze moet doen. Brood geven aan een broeder betekent nu honger hebben in de avond: er is niets meer te eten.

Een zieke moeder, liggend op een bank, ziet verwarring in de ogen van haar dochter, vraagt zich geen zorgen om haar te maken en eet haar kruimel dat op tafel is gebleven. Maar de 5-jarige dochter is al oud genoeg om te begrijpen dat dit niet kan, anders zal de moeder nooit herstellen. In het hele uiterlijk van een klein meisje is er een domme vraag: "Wat moet ik doen?" En het hart van de kijker knijpt pijnlijk.

"Inning van achterstallige betalingen". (1868)

"Inning van achterstallige betalingen (1868)". Auteur: A. I. Korzukhin

Tragedie en hopeloosheid schijnen door van dit canvas. Incassanten van achterstallige betalingen kwamen naar een arm boerengezin. De hoofdbelastinginner wil niet luisteren naar de betraande smeekbeden van een knielende vrouw met een baby in haar armen. Ze vraagt wanhopig om medelijden met hen te hebben, niet om de koe weg te nemen - hun enige kostwinner.

Vlakbij staat de eigenaar van het huis, blootsvoets, gekleed in een witte broek en een sjofele kaftan. Hij krabt verward achter op zijn hoofd, niet wetend hoe hij verder moet leven. Op de achtergrond staande buren, zogenaamd sympathiseren met de ongelukkigen, maar stilletjes in hun ziel verheugd dat de problemen deze keer hun tuin hebben omzeild.

"Afscheid". (1872)

Afscheid (1872). Auteur: A. I. Korzukhin
Meisje
Meisje
"Grootmoeder en kleindochter". (1879). Auteur: A. I. Korzukhin
"In de rode hoek." Auteur: A. I. Korzukhin
"Boerenmeisjes in het bos". (1877). Doek, olie. 94 x 68, 6 Prijs: 266, 5 duizend dollar. 2011

Lange tijd werd de schilder Alexei Korzukhin beschouwd als een secundaire kunstenaar, maar desondanks worden zijn doeken met succes tentoongesteld in vele galerijen en musea in Rusland en zijn er veel vraag naar op de wereldveiling.

Een beroemde Russische kunstenaar, een tijdgenoot van A. Korzukhin, schreef ook over het moeilijke leven en het leven van de gewone mensen, over hun ontberingen, lijden en kleine vreugden Vladimir Makovsky.