Video: De wereld van de kindertijd van de 19e eeuw in de schilderijen van Gaetano Chierizi, waarvoor tegenwoordig fantastische bedragen worden betaald op veilingen
Veel kijkers zijn geïnteresseerd in de alledaagse schilderkunst van de oude meesters van de afgelopen eeuwen, die niet alleen in staat waren om het leven van hun mensen tot in het kleinste detail betrouwbaar vast te leggen, maar ook om momenten te stoppen in de stilstaande beeldmodus. Met bijzondere schroom benaderden sommige schilders het thema van de kinderen, waarbij ze oprechte en spontane kinderen in genretaferelen ontroerend uitbeeldden. Onder degenen - beroemde Italiaanse Gaetano Chierizi, die een bijzondere plaats inneemt in de geschiedenis van de 19e-eeuwse kunst.
Gaetano Chierici is een uitstekende Italiaanse schilder, een van die meesters die het leven van het gewone volk van Italië perfect heeft weten te portretteren. Door het leven van gewone arbeiders en hun kinderen in al zijn kleuren en schakeringen op zijn doeken over te brengen, liet de kunstenaar een prachtige galerij met schilderijen na, het duidelijkste bewijs van die verre tijd.
Gaetano Chierizi werd geboren in 1838 in het kleine stadje Reggio Emilia, waarvan de inwoners voornamelijk boeren waren die zich met landbouw bezighielden. Het leven van de kunstenaar zelf is onlosmakelijk verbonden met dit verbazingwekkend pittoreske land, rustig en eerlijk gezegd mooi. Slechts acht jaar lang had de kunstenaar de kans om ver weg te wonen van zijn geboorteplaats in Florence, toen hij kunst studeerde. Nadat hij het ambacht van schilder met succes onder de knie had, keerde hij terug naar zijn geboorteplaats en woonde daar tot het einde van zijn dagen.
Zijn eerste creaties waren gewijd aan de prachtige landschappen van dit bijzondere land. Eindeloze velden, bloeiende groene weiden voor weilanden en eindeloze blauwe luchten werden door de kunstenaar tot in het kleinste detail geschilderd en verbaasden de kijker.
De grootste populariteit en roem tijdens zijn leven bracht de schilder echter helemaal geen pittoreske landschappen, maar huishoudelijke schilderkunst. Alle daaropvolgende creatieve activiteiten van Gaetano Chierizi waren onlosmakelijk verbonden met de weergave van het leven en het dagelijks leven van de boeren, of meer precies, hun kinderen van zuigelingen tot adolescenten.
De kunstenaar observeerde graag de kleine inwoners van zijn geboortestad, hun gewoonten, spelen en werk, waaraan ze van jongs af aan gewend waren. Hij schilderde met zoveel schroom en tederheid de kinderen die samen met volwassenen op het veld werken, voor het vee zorgen, ze thuis laten zien en in hun vrije tijd met hun leeftijdsgenoten spelen.
En het meest verbazingwekkende in het werk van de kunstenaar was dat Gaetano zowel kinderen als volwassenen als opgewekt en gelukkig afbeeldde, ondanks de armoede en ontberingen van hun leven. Dat is de reden waarom dit sprankelende positieve, meesterlijk weergegeven op zijn doeken, als anderhalve eeuw geleden de ogen van een bewonderd publiek naar zijn creaties trok en nog steeds trekt.
Ongetwijfeld waren de subtiele flair van de natuur en de artistieke waakzaamheid van de beroemde Italiaanse meester hem niet in het minst behulpzaam bij het creëren van pittoreske meesterwerken. De meester schilderde zeer vakkundig en geloofwaardig foto's en vulde ze niet alleen met positieve, maar soms ook met een goed humeur.
En het was niet verwonderlijk dat al snel de faam van de briljante kunstenaar en zijn verbazingwekkende werken zich over heel Europa verspreidden. Tijdens zijn creatieve carrière exposeerde Gaetano zijn creaties aan het publiek in Italië, Milaan, Parma, Florence, Parijs en Berlijn, evenals in de Verenigde Staten. Vier jaar op rij werd het schilderij van de getalenteerde Italiaan met ongelooflijk succes tentoongesteld in de Royal Academy of Arts in Londen.
En het moet worden opgemerkt dat de kosten van schilderijen met boerenkinderen, verkocht op beroemde veilingen in Europa, zo hoog waren tijdens het leven van de meester dat hij bekend stond als een redelijk rijk persoon.
Kenners van de schilderkunst waren diep ontroerd door de ingenieuze kinderwereld op het Italiaanse platteland en de vaardigheid waarmee de kunstenaar deze in zijn schilderijen belichaamde. En het moet worden opgemerkt dat hij, zonder overdrijving, een virtuoos was in het creëren van genretaferelen met de kleinste details van een arm boerenleven.
De kunstenaar stierf op zijn eigen verjaardag in zijn geboorteplaats Reggio Emilia, waar een paar jaar later een plaatselijke kunstacademie naar hem werd vernoemd.
Geweldige galerij met schilderijen? Leon Basile Perrault - 19e eeuwse kunstenaar, die kinderen schilderde in de stijl van sentimenteel realisme die inherent was aan de kunst van de 18e eeuw.
5 zeldzame boeken, waarvoor fantastische bedragen werden uitgedeeld op veilingen
Echte kunstwerken en historische zeldzaamheden kunnen natuurlijk niet nauwkeurig in geld worden geschat, omdat veel ervan gewoon onbetaalbaar zijn. Elk artikel kost echter zoveel als ze ervoor willen betalen, en als het artikel ooit is verkocht, kunt u op deze prijs vertrouwen. In onze recensie een verhaal over vijf boeken waarvoor in verschillende jaren recordbedragen werden betaald op veilingen. Tegenwoordig worden ze als de duurste ter wereld beschouwd
Moderne schilderijen waarvoor kopers van de veilingen "Sotheby's" en "Christie's" vechten: wat is het unieke van de schilderijen van Andrey Zakharov
Het werk van Andrei Zakharov, een van de meest herkenbare en populaire kunstenaars in Rusland, behoort tot de opmerkelijke prestaties van de moderne Russische impressionistische landschapsschilderkunst. Een begenadigd schilder uit Kostroma, met een gedurfde manier van schilderen, creëert hij lyrische landschappen vol vluchtige stemming en expressie. Elk van zijn werken bevat de rijkste verscheidenheid aan inheemse natuur, de expressiviteit en ongelooflijke schoonheid van de wereld om ons heen, evenals picturale poëzie die verfijnde chu
Welke bedragen worden gespreid op veilingen voor dingen die op de "Titanic" zijn gevonden
Het nieuws over het wrak van de Britse transatlantische stoomboot Titanic in 1912 verspreidde zich over de hele wereld. De resonantie rond deze voering gaat tot op de dag van vandaag door. Duizenden krantenkoppen, een sensationele film met dezelfde naam, de creatie van een tweelingbroer van de liner. En er is veel vraag naar dingen die op de bodem van de oceaan worden gevonden en ze worden op veilingen aangeboden voor tien- en honderdduizenden dollars
Katten voor miljoenen: 6 schilderijen met spinnen, verkocht op veilingen voor fantastische bedragen
Moderne kunstkenners betalen op een veiling tientallen of zelfs honderden miljoenen dollars voor Picasso's kubieke vrouwen, voor Malevichs suprematistische composities, voor Kandinsky's abstracte schilderkunst. Er zijn echter doeken in de schilderkunst, waarvoor ook verzamelaars bereid zijn een flink bedrag te betalen. Dit zijn schilderijen met schattige katten die favoriet zijn bij veel mensen. Deze recensie bevat de top 6 duurste schilderijen met katten die zijn verkocht op veilingen op de wereldkunstmarkt
Het leven van Rusland in de 19e eeuw in de levende schilderijen van de vergeten kunstenaar Alexei Korzukhin, die wordt aanbeden op westerse veilingen
De naam van Alexei Ivanovich Korzukhin wordt zelden genoemd onder de eminente Russische kunstenaars van de 19e eeuw. Maar dat maakt zijn creatieve nalatenschap niet minder belangrijk in de kunstgeschiedenis. Korzukhin is een groot kunstenaar, een van de beste Russische schilders van het genre, wiens naam is vergeten. Terwijl zijn schilderijen echt documentair bewijs zijn van het leven en leven van het Russische volk in de vorige eeuw