De wereld van de kindertijd van de 19e eeuw in de schilderijen van Gaetano Chierizi, waarvoor tegenwoordig fantastische bedragen worden betaald op veilingen

Video: De wereld van de kindertijd van de 19e eeuw in de schilderijen van Gaetano Chierizi, waarvoor tegenwoordig fantastische bedragen worden betaald op veilingen

Video: The Tragic Transformation of Nikocado Avocado (From 155 to 352 lbs) - YouTube 2024, Mei

Veel kijkers zijn geïnteresseerd in de alledaagse schilderkunst van de oude meesters van de afgelopen eeuwen, die niet alleen in staat waren om het leven van hun mensen tot in het kleinste detail betrouwbaar vast te leggen, maar ook om momenten te stoppen in de stilstaande beeldmodus. Met bijzondere schroom benaderden sommige schilders het thema van de kinderen, waarbij ze oprechte en spontane kinderen in genretaferelen ontroerend uitbeeldden. Onder degenen - beroemde Italiaanse Gaetano Chierizi, die een bijzondere plaats inneemt in de geschiedenis van de 19e-eeuwse kunst.

Gaetano Chierici is een 18e-eeuwse Italiaanse schilder

Gaetano Chierici is een uitstekende Italiaanse schilder, een van die meesters die het leven van het gewone volk van Italië perfect heeft weten te portretteren. Door het leven van gewone arbeiders en hun kinderen in al zijn kleuren en schakeringen op zijn doeken over te brengen, liet de kunstenaar een prachtige galerij met schilderijen na, het duidelijkste bewijs van die verre tijd.

Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi

Gaetano Chierizi werd geboren in 1838 in het kleine stadje Reggio Emilia, waarvan de inwoners voornamelijk boeren waren die zich met landbouw bezighielden. Het leven van de kunstenaar zelf is onlosmakelijk verbonden met dit verbazingwekkend pittoreske land, rustig en eerlijk gezegd mooi. Slechts acht jaar lang had de kunstenaar de kans om ver weg te wonen van zijn geboorteplaats in Florence, toen hij kunst studeerde. Nadat hij het ambacht van schilder met succes onder de knie had, keerde hij terug naar zijn geboorteplaats en woonde daar tot het einde van zijn dagen.

Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi

Zijn eerste creaties waren gewijd aan de prachtige landschappen van dit bijzondere land. Eindeloze velden, bloeiende groene weiden voor weilanden en eindeloze blauwe luchten werden door de kunstenaar tot in het kleinste detail geschilderd en verbaasden de kijker.

Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi

De grootste populariteit en roem tijdens zijn leven bracht de schilder echter helemaal geen pittoreske landschappen, maar huishoudelijke schilderkunst. Alle daaropvolgende creatieve activiteiten van Gaetano Chierizi waren onlosmakelijk verbonden met de weergave van het leven en het dagelijks leven van de boeren, of meer precies, hun kinderen van zuigelingen tot adolescenten.

Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi

De kunstenaar observeerde graag de kleine inwoners van zijn geboortestad, hun gewoonten, spelen en werk, waaraan ze van jongs af aan gewend waren. Hij schilderde met zoveel schroom en tederheid de kinderen die samen met volwassenen op het veld werken, voor het vee zorgen, ze thuis laten zien en in hun vrije tijd met hun leeftijdsgenoten spelen.

Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi

En het meest verbazingwekkende in het werk van de kunstenaar was dat Gaetano zowel kinderen als volwassenen als opgewekt en gelukkig afbeeldde, ondanks de armoede en ontberingen van hun leven. Dat is de reden waarom dit sprankelende positieve, meesterlijk weergegeven op zijn doeken, als anderhalve eeuw geleden de ogen van een bewonderd publiek naar zijn creaties trok en nog steeds trekt.

Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi

Ongetwijfeld waren de subtiele flair van de natuur en de artistieke waakzaamheid van de beroemde Italiaanse meester hem niet in het minst behulpzaam bij het creëren van pittoreske meesterwerken. De meester schilderde zeer vakkundig en geloofwaardig foto's en vulde ze niet alleen met positieve, maar soms ook met een goed humeur.

Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi

En het was niet verwonderlijk dat al snel de faam van de briljante kunstenaar en zijn verbazingwekkende werken zich over heel Europa verspreidden. Tijdens zijn creatieve carrière exposeerde Gaetano zijn creaties aan het publiek in Italië, Milaan, Parma, Florence, Parijs en Berlijn, evenals in de Verenigde Staten. Vier jaar op rij werd het schilderij van de getalenteerde Italiaan met ongelooflijk succes tentoongesteld in de Royal Academy of Arts in Londen.

Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi

En het moet worden opgemerkt dat de kosten van schilderijen met boerenkinderen, verkocht op beroemde veilingen in Europa, zo hoog waren tijdens het leven van de meester dat hij bekend stond als een redelijk rijk persoon.

Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi

Kenners van de schilderkunst waren diep ontroerd door de ingenieuze kinderwereld op het Italiaanse platteland en de vaardigheid waarmee de kunstenaar deze in zijn schilderijen belichaamde. En het moet worden opgemerkt dat hij, zonder overdrijving, een virtuoos was in het creëren van genretaferelen met de kleinste details van een arm boerenleven.

Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi

De kunstenaar stierf op zijn eigen verjaardag in zijn geboorteplaats Reggio Emilia, waar een paar jaar later een plaatselijke kunstacademie naar hem werd vernoemd.

Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi
Auteur: Gaetano Chierizi

Geweldige galerij met schilderijen? Leon Basile Perrault - 19e eeuwse kunstenaar, die kinderen schilderde in de stijl van sentimenteel realisme die inherent was aan de kunst van de 18e eeuw.