Inhoudsopgave:
Video: Moderne schilderijen waarvoor kopers van de veilingen "Sotheby's" en "Christie's" vechten: wat is het unieke van de schilderijen van Andrey Zakharov
creatie Andrej Zakharov, een van de meest herkenbare en populaire kunstenaars in Rusland, behoort tot de helderste prestaties van de moderne Russische impressionistische landschapsschilderkunst. Een begenadigd schilder uit Kostroma, met een gedurfde manier van schilderen, creëert hij lyrische landschappen vol vluchtige stemming en expressie. Elk van zijn werken bevat de rijkste verscheidenheid aan inheemse natuur, de expressiviteit en ongelooflijke schoonheid van de wereld om ons heen, evenals picturale poëzie die de verfijnde gevoelens van de Russische ziel weerspiegelt.
Zakharov is een kunstenaar die tot op zekere hoogte afstand nam van de details van het naturalisme en zijn unieke stijl vond in de gestructureerde plasticiteit van het impressionisme en expressionisme. Tegelijkertijd een eerbiedige houding ten opzichte van de natuur en trouw aan de nationale tradities van de Russische schilderkunst.
Al zijn werken, geschreven als in één adem, weerspiegelen niet alleen de gevoelens en sensaties van de kunstenaar zelf, ze zijn inherent aan de unieke kenmerken van de auteur. Hoewel, bij de eerste en oppervlakkige blik op de schilderijen van Andrei Zakharov, er een gevoel van een soort van onvolledigheid is … Maar het is de moeite waard om van dichterbij te kijken, te "wennen" aan de plot en het wordt duidelijk dat de meester volkomen " zei "alles wat bedacht was. Zijn opvallende minimalisme en emotionele stemming boeien zelfs de veeleisende kijker.
De manier van schilderen van de schilderijen vat letterlijk met krachtige expressie. Een rijk kleurenpalet zorgt ervoor dat licht, kleur en schaduw gelijk spelen. Lichaamsstreken van olieverf, in sterkere mate met een paletmes op het doek aangebracht, vallen niet alleen op door hun helderheid, maar ook door hun ruime textuur, wat aanleiding geeft tot een prachtig schilderij.
Kijkend naar elk van de schilderijen van de kunstenaar, gevuld met de gepacificeerde rust van de natuurlijke elementen, is het onmogelijk om niet op te merken dat de meester tijdens zijn werk individuele technieken gebruikt en, afhankelijk van de stemming van de atmosferische omgeving, een unieke specifieke smaak. Wat alle werken van Zakharov verenigt, is de indringende poëzie van zonlicht, die elk van zijn werken letterlijk laat spelen met een helder kleurenschema.
De meester van kleurrelaties bouwt zijn schilderij letterlijk op de fijnste coloristische oplossingen, maar tegelijkertijd denkt hij over het algemeen compositorisch, wat zijn werken een monumentaal geluid geeft, en de expressieve beweging van het paletmes zorgt voor een ongelooflijke rijkdom aan textuur, laat het canvas trillen van licht en verschillende kleurschakeringen.
De doeken van Andrey Zakharov, geschreven met dit universele instrument, belichamen niet alleen de karakteristieke picturale plastische taal van de kunstenaar - "a la prima", maar ook zijn persoonlijke houding ten opzichte van de werkelijkheid, de behoefte aan figuratieve interpretatie en artistieke interpretatie.
Een paar woorden over de impressionistische kunstenaar
Andrey Arkadievich Zakharov (1967) komt uit Rostov de Grote, in de regio Yaroslavl. De toekomstige kunstenaar vanaf de leeftijd van vijf begon naar een kunstacademie te gaan, die later het lot van de jongen bepaalde, die al in zijn jeugd resoluut besloot dat hij kunstenaar zou worden. De keuze voor een beroep werd ook vergemakkelijkt door het feit dat de overgrootvader van moeders kant van de kunstenaar, Zakhar Rzhevsky, een autodidactische kunstenaar was.
In 1981 ging Andrei naar de Fedoskino-school, waar hij miniatuurlakschilderen studeerde, en vervolgens aan de Yaroslavl Art School, waar hij in 1987 afstudeerde als gecertificeerd kunstenaar.
Terwijl hij nog een student was, begon Andrei deel te nemen aan kunsttentoonstellingen in Rusland en exposeerde later in sommige Europese landen. De afgelopen jaren was Zakharov een vaste deelnemer aan tal van tentoonstellingen en plein airs in binnen- en buitenland: in Polen, Hongarije, Montenegro, Italië, Griekenland, Frankrijk, Duitsland en China. Hij neemt ook deel aan liefdadigheidsveilingen bij de grootste veilinghuizen ter wereld - Sotheby's en Christie's. En misschien is het onnodig om te praten over hoe bekend en populair de werken van de Russische hedendaagse impressionist zijn onder verzamelaars van wereldklasse.
Het artistieke talent en de picturale manier van de Kostroma-meester hebben brede erkenning gekregen, zowel bij landgenoten als bij kunstkenners over de hele wereld. Tegenwoordig zijn veel van de werken van de meester eigendom van de nationale staatskunstmusea van Kostroma, Belgorod, Voronezh, Vyshny Volochyok, Rostov de Grote, St. Petersburg. Welnu, het leeuwendeel van de werken van Andrei Zakharov bevindt zich in privécollecties van verzamelaars, maar ook in verschillende staatsmusea en toonaangevende galerijen in veel landen van de wereld.
Andrey Zakharov is lid van de Union of Artists of Russia, Honored Artist of the Russian Federation, lid van het International Art Fund, en deze lijst kan worden voortgezet, omdat de meester veel titels en graden heeft. Hij ontving ook de gouden en zilveren medailles van de Russische Academie voor Beeldende Kunsten, waarvan hij al vele jaren corresponderend lid is.
Andrey Zakharov - plein air en reiziger
Tegenwoordig kunnen niet veel meesters zeggen dat ze hun werken direct in de open lucht schrijven. Andrey Zakharov is een uitzondering, het is erg moeilijk om hem aan het werk te vinden in de werkplaats, meestal brengt hij al zijn tijd door met reizen naar verschillende delen van de wereld. Omdat hij zich bezighoudt met creativiteit, werkt hij uitsluitend vanuit de natuur. Dankzij de impressionistische mobiliteit van de streek legt de meester nauwkeurig en scherp de vluchtige staat van de natuur vast, de kleinste veranderingen in verlichting, kleur, luchtbeweging.
Andrey Zakharov is een fervent reiziger, de geografie van zijn creatieve reizen is breed en gevarieerd. De schilder heeft herhaaldelijk het Russische noorden bezocht, waar hij vooral van houdt. Aan de Witte Zee, in Karelië, de Republiek Komi en Kholmogory, tussen de ongerepte noordelijke natuur, schreef hij het beste van zijn werken, waarin hij krachtige epische beelden van de barre natuurlijke omgeving plaatste.
Terugkerend van elke reis, brengt de meester veel schetsen en natuurlijke landschappen, die op unieke wijze zijn persoonlijke perceptie weerspiegelen van wat hij zag, zijn eigen ideeën over de originaliteit van de natuur en stedelijke landschappen van verschillende landen.
En tot slot wil ik onze lezer ook kennis laten maken met de verbazingwekkende stillevens die de vrouw van Andrei Zakharov, Marina, maakt. Dit Een kunstenaar uit het Russische achterland schildert bloemstillevens van goddelijke schoonheid.
5 zeldzame boeken, waarvoor fantastische bedragen werden uitgedeeld op veilingen
Echte kunstwerken en historische zeldzaamheden kunnen natuurlijk niet nauwkeurig in geld worden geschat, omdat veel ervan gewoon onbetaalbaar zijn. Elk artikel kost echter zoveel als ze ervoor willen betalen, en als het artikel ooit is verkocht, kunt u op deze prijs vertrouwen. In onze recensie een verhaal over vijf boeken waarvoor in verschillende jaren recordbedragen werden betaald op veilingen. Tegenwoordig worden ze als de duurste ter wereld beschouwd
De wereld van de kindertijd van de 19e eeuw in de schilderijen van Gaetano Chierizi, waarvoor tegenwoordig fantastische bedragen worden betaald op veilingen
Veel kijkers zijn geïnteresseerd in de alledaagse schilderkunst van de oude meesters van de afgelopen eeuwen, die niet alleen in staat waren om het leven van hun mensen tot in het kleinste detail betrouwbaar vast te leggen, maar ook om momenten te stoppen in de stilstaande beeldmodus. Met bijzondere schroom benaderden sommige schilders het thema van de kinderen, waarbij ze oprechte en spontane kinderen in genretaferelen ontroerend uitbeeldden. Onder hen is de beroemde Italiaan Gaetano Chierizi, die een bijzondere plaats inneemt in de kunstgeschiedenis van de 19e eeuw
Het mysterie van de zak van de goden: het mysterie van verdwenen beschavingen, waar moderne wetenschappers over vechten
Wetenschappers over de hele wereld worstelen met een raadsel: hoe is het mogelijk dat duizendjarige afbeeldingen van de Anunnaki, die een god tonen met een mysterieuze tas in zijn hand, over de hele wereld en zelfs in Meso-Amerikaanse beschavingen worden gevonden. Is het toeval dat deze mysterieuze handtas in de hand van God, die te zien is in de oude Sumerische schilderijen van de Anunnaki, in verschillende culturen in Amerika en in Göbekli Tepe wordt gevonden
Kunstwaardering: 20 duurste schilderijen van Russische kunstenaars die op veilingen werden verkocht
Op de veiling van Russische kunst in 2004 brachten 26 werken van Ivan Aivazovsky, de duurste kunstenaar die werd verkocht, 6,7 miljoen dollar op. Een paar jaar later werd dit record uitgedaagd door een hele lijst schilderijen van Russische kunstenaars van de eerste orde. Volgens de resultaten van de verkoop in 2011 kwamen de werken van Ilya Repin, als vertegenwoordiger van de klassieke schilderkunst, voor het eerst in de top tien van duurste schilderijen van Russische kunstenaars. In deze recensie een kunstbeoordeling van de duurste schilderijen van Russische kunstenaars
Het leven van Rusland in de 19e eeuw in de levende schilderijen van de vergeten kunstenaar Alexei Korzukhin, die wordt aanbeden op westerse veilingen
De naam van Alexei Ivanovich Korzukhin wordt zelden genoemd onder de eminente Russische kunstenaars van de 19e eeuw. Maar dat maakt zijn creatieve nalatenschap niet minder belangrijk in de kunstgeschiedenis. Korzukhin is een groot kunstenaar, een van de beste Russische schilders van het genre, wiens naam is vergeten. Terwijl zijn schilderijen echt documentair bewijs zijn van het leven en leven van het Russische volk in de vorige eeuw