Inhoudsopgave:
- Codex Leicester Leonardo da Vinci
- Het evangelie van Hendrik de Leeuw
- Birds of America door John James Audubon
- The Canterbury Tales door Geoffrey Chaucer
- Eerste folio: komedies, kronieken en tragedies van William Shakespeare
Video: 5 zeldzame boeken, waarvoor fantastische bedragen werden uitgedeeld op veilingen
Echte kunstwerken en historische zeldzaamheden kunnen natuurlijk niet nauwkeurig in geld worden geschat, omdat veel ervan gewoon onbetaalbaar zijn. Elk artikel kost echter zoveel als ze ervoor willen betalen, en als het artikel ooit is verkocht, kunt u op deze prijs vertrouwen. In onze recensie een verhaal over vijf boeken waarvoor in verschillende jaren recordbedragen werden betaald op veilingen. Tegenwoordig worden ze als de duurste ter wereld beschouwd.
Codex Leicester Leonardo da Vinci
$ 30,8 miljoen in 1994 op Christie's veilingHet handgeschreven manuscript, gemaakt door Leonardo da Vinci, bestaat uit 18 vellen papier die tot notitieboekjes zijn gevouwen en aan elkaar geniet. 72 pagina's zijn bedekt door de hand van de grote meester in zijn speciale gespiegelde lettertype, zodat de records alleen met behulp van een spiegel kunnen worden gelezen. Het boek is gemaakt in Milaan in de jaren 1506-1510. Daarin schreef Leonardo zijn redenering over natuurlijke fenomenen op. Het manuscript kreeg zijn naam veel later, toen in 1717 de graaf van Leicester de eigenaar werd. In 1994 werd de onbetaalbare zeldzaamheid te koop aangeboden op Christie's veiling. Het werd gekocht door Microsoft-oprichter Bill Gates voor $ 30,8 miljoen, waarmee het het duurste boek in de menselijke geschiedenis is. Nu wordt het boek beurtelings in verschillende musea over de hele wereld getoond.
Het evangelie van Hendrik de Leeuw
$ 11,7 miljoen in 1983 bij Sotheby's
Het spoor van dit handgeschreven middeleeuwse meesterwerk is in de geschiedenis meermaals verloren gegaan. Het werd gemaakt door benedictijnse monniken in de 12e eeuw in opdracht van de hertog van Saksen en Beieren, Hendrik de Leeuw. Het manuscript bevat 226 handgeschreven pagina's met 50 prachtige miniaturen. Het meesterwerk ging in de middeleeuwen verloren, zweefde in de 19e eeuw even weg en verdween weer, totdat het in 1983 door een anonieme verzamelaar te koop werd aangeboden. De zeldzaamheid werd gekocht door de Duitse regering en wordt sindsdien bewaard in de bibliotheek genoemd naar baron Augustus in Wolfenbüttel - op de plaatsen waar het is gemaakt.
Birds of America door John James Audubon
$ 11,5 miljoen in 2010 bij Sotheby's
De illustraties voor de eerste editie van dit album, gepubliceerd in Londen van 1827 tot 1838, werden gedrukt en vervolgens met de hand beschilderd met aquarellen. Om een oplage van zo'n 200 exemplaren te krijgen, hebben 50 mensen hieraan gewerkt. Ondanks de ongebruikelijke illustraties worden deze boekdelen als gedrukt beschouwd, en een exemplaar uit de collectie van Lord Hesketh is de duurste prent die ooit is verkocht. Dit boek is ook van groot wetenschappelijk belang, aangezien het vóór het tijdperk van de kleurenfotografie voor ons ongelooflijk nauwkeurige en anatomisch correcte afbeeldingen van vogels heeft bewaard, waarvan er vele in de afgelopen 200 jaar zijn uitgestorven.
The Canterbury Tales door Geoffrey Chaucer
$ 7,5 miljoen in 1998 op Christie's veiling
Dit werk van de late 14e eeuw bleef onvoltooid. Het boek in kwestie werd in 1477 gedrukt in de drukkerij van de Engelse pioniersdrukker William Caxton in Westminster Abbey. Van de 12 overgebleven exemplaren bevindt er zich slechts één in een privécollectie, en die werd in 1998 te koop aangeboden. Interessant is dat dit werk in de 19e eeuw in de Verenigde Staten werd verboden vanwege zijn obsceniteit, en tot op de dag van vandaag worden alle herdrukken zwaar gecensureerd en ingekort. Desondanks werd hij meerdere keren gefilmd.
Eerste folio: komedies, kronieken en tragedies van William Shakespeare
$ 6,2 miljoen in 2001 op Christie's veiling
Deze verzameling van 36 werken van de grote toneelschrijver werd 7 jaar na de dood van de auteur in 1623 gepubliceerd. De waarde van deze publicatie is enorm, al was het maar omdat de vrienden en medewerkers van Shakespeare, van wie velen deelnamen aan de producties van toneelstukken van zijn auteur, enorm en moeilijk werk hebben verricht om de teksten te verifiëren. Feit is dat er tegen die tijd al veel onnauwkeurige monsters waren, herschreven of herdrukt met grote fouten. In de inleiding van het eerste folio schreven de makers hierover:
In totaal zijn er waarschijnlijk 750 exemplaren gedrukt. Tot op de dag van vandaag zijn er ongeveer 230. Voor een recordbedrag van $ 6 miljoen voor deze editie werd het in 2001 gekocht door Paul Allen, mede-oprichter van Microsoft. Het is interessant dat in 2006 een ander exemplaar van het eerste folio veel goedkoper onder de hamer ging - voor 5,2 miljoen.
De uitspraken van de grote dichter vallen nog steeds op in hun nauwkeurigheid. Misschien is dat de reden waarom zijn werken als onsterfelijk worden beschouwd: 20 ansichtkaarten met citaten van de grote Shakespeare die nog steeds actueel zijn.
Moderne schilderijen waarvoor kopers van de veilingen "Sotheby's" en "Christie's" vechten: wat is het unieke van de schilderijen van Andrey Zakharov
Het werk van Andrei Zakharov, een van de meest herkenbare en populaire kunstenaars in Rusland, behoort tot de opmerkelijke prestaties van de moderne Russische impressionistische landschapsschilderkunst. Een begenadigd schilder uit Kostroma, met een gedurfde manier van schilderen, creëert hij lyrische landschappen vol vluchtige stemming en expressie. Elk van zijn werken bevat de rijkste verscheidenheid aan inheemse natuur, de expressiviteit en ongelooflijke schoonheid van de wereld om ons heen, evenals picturale poëzie die verfijnde chu
Welke bedragen worden gespreid op veilingen voor dingen die op de "Titanic" zijn gevonden
Het nieuws over het wrak van de Britse transatlantische stoomboot Titanic in 1912 verspreidde zich over de hele wereld. De resonantie rond deze voering gaat tot op de dag van vandaag door. Duizenden krantenkoppen, een sensationele film met dezelfde naam, de creatie van een tweelingbroer van de liner. En er is veel vraag naar dingen die op de bodem van de oceaan worden gevonden en ze worden op veilingen aangeboden voor tien- en honderdduizenden dollars
De wereld van de kindertijd van de 19e eeuw in de schilderijen van Gaetano Chierizi, waarvoor tegenwoordig fantastische bedragen worden betaald op veilingen
Veel kijkers zijn geïnteresseerd in de alledaagse schilderkunst van de oude meesters van de afgelopen eeuwen, die niet alleen in staat waren om het leven van hun mensen tot in het kleinste detail betrouwbaar vast te leggen, maar ook om momenten te stoppen in de stilstaande beeldmodus. Met bijzondere schroom benaderden sommige schilders het thema van de kinderen, waarbij ze oprechte en spontane kinderen in genretaferelen ontroerend uitbeeldden. Onder hen is de beroemde Italiaan Gaetano Chierizi, die een bijzondere plaats inneemt in de kunstgeschiedenis van de 19e eeuw
10 duurste meesterwerken die in 2015 op veilingen werden verkocht
Het seizoen van de grote verkopen is al voorbij, maar de veilinghuizen Sotheby's en Christie's zullen pas begin 2016 een samenvatting geven. Toch kunnen we ook vandaag nog praten over de kunstwerken, die het afgelopen jaar het duurst waren
Katten voor miljoenen: 6 schilderijen met spinnen, verkocht op veilingen voor fantastische bedragen
Moderne kunstkenners betalen op een veiling tientallen of zelfs honderden miljoenen dollars voor Picasso's kubieke vrouwen, voor Malevichs suprematistische composities, voor Kandinsky's abstracte schilderkunst. Er zijn echter doeken in de schilderkunst, waarvoor ook verzamelaars bereid zijn een flink bedrag te betalen. Dit zijn schilderijen met schattige katten die favoriet zijn bij veel mensen. Deze recensie bevat de top 6 duurste schilderijen met katten die zijn verkocht op veilingen op de wereldkunstmarkt