Inhoudsopgave:

5 zeldzame boeken, waarvoor fantastische bedragen werden uitgedeeld op veilingen

Video: 5 zeldzame boeken, waarvoor fantastische bedragen werden uitgedeeld op veilingen

Video: 9 Discoveries that Confirm the Bible | Proof for God - YouTube 2024, Mei

Echte kunstwerken en historische zeldzaamheden kunnen natuurlijk niet nauwkeurig in geld worden geschat, omdat veel ervan gewoon onbetaalbaar zijn. Elk artikel kost echter zoveel als ze ervoor willen betalen, en als het artikel ooit is verkocht, kunt u op deze prijs vertrouwen. In onze recensie een verhaal over vijf boeken waarvoor in verschillende jaren recordbedragen werden betaald op veilingen. Tegenwoordig worden ze als de duurste ter wereld beschouwd.

Codex Leicester Leonardo da Vinci

$ 30,8 miljoen in 1994 op Christie's veiling
Pagina uit Leonardo da Vinci's Codex Leicester, ca. 1506 gram

Het handgeschreven manuscript, gemaakt door Leonardo da Vinci, bestaat uit 18 vellen papier die tot notitieboekjes zijn gevouwen en aan elkaar geniet. 72 pagina's zijn bedekt door de hand van de grote meester in zijn speciale gespiegelde lettertype, zodat de records alleen met behulp van een spiegel kunnen worden gelezen. Het boek is gemaakt in Milaan in de jaren 1506-1510. Daarin schreef Leonardo zijn redenering over natuurlijke fenomenen op. Het manuscript kreeg zijn naam veel later, toen in 1717 de graaf van Leicester de eigenaar werd. In 1994 werd de onbetaalbare zeldzaamheid te koop aangeboden op Christie's veiling. Het werd gekocht door Microsoft-oprichter Bill Gates voor $ 30,8 miljoen, waarmee het het duurste boek in de menselijke geschiedenis is. Nu wordt het boek beurtelings in verschillende musea over de hele wereld getoond.

Het evangelie van Hendrik de Leeuw

$ 11,7 miljoen in 1983 bij Sotheby's

Het handgeschreven evangelie van Hendrik de Leeuw, ca. 1188 v. Chr

Het spoor van dit handgeschreven middeleeuwse meesterwerk is in de geschiedenis meermaals verloren gegaan. Het werd gemaakt door benedictijnse monniken in de 12e eeuw in opdracht van de hertog van Saksen en Beieren, Hendrik de Leeuw. Het manuscript bevat 226 handgeschreven pagina's met 50 prachtige miniaturen. Het meesterwerk ging in de middeleeuwen verloren, zweefde in de 19e eeuw even weg en verdween weer, totdat het in 1983 door een anonieme verzamelaar te koop werd aangeboden. De zeldzaamheid werd gekocht door de Duitse regering en wordt sindsdien bewaard in de bibliotheek genoemd naar baron Augustus in Wolfenbüttel - op de plaatsen waar het is gemaakt.

Birds of America door John James Audubon

$ 11,5 miljoen in 2010 bij Sotheby's

De vellen van "Birds of America" hebben een formaat van 99 x 66 cm, het zogenaamde "dubbele olifant folio"

De illustraties voor de eerste editie van dit album, gepubliceerd in Londen van 1827 tot 1838, werden gedrukt en vervolgens met de hand beschilderd met aquarellen. Om een oplage van zo'n 200 exemplaren te krijgen, hebben 50 mensen hieraan gewerkt. Ondanks de ongebruikelijke illustraties worden deze boekdelen als gedrukt beschouwd, en een exemplaar uit de collectie van Lord Hesketh is de duurste prent die ooit is verkocht. Dit boek is ook van groot wetenschappelijk belang, aangezien het vóór het tijdperk van de kleurenfotografie voor ons ongelooflijk nauwkeurige en anatomisch correcte afbeeldingen van vogels heeft bewaard, waarvan er vele in de afgelopen 200 jaar zijn uitgestorven.

The Canterbury Tales door Geoffrey Chaucer

$ 7,5 miljoen in 1998 op Christie's veiling

Eerste editie van The Canterbury Tales door Geoffrey Chaucer, 1477

Dit werk van de late 14e eeuw bleef onvoltooid. Het boek in kwestie werd in 1477 gedrukt in de drukkerij van de Engelse pioniersdrukker William Caxton in Westminster Abbey. Van de 12 overgebleven exemplaren bevindt er zich slechts één in een privécollectie, en die werd in 1998 te koop aangeboden. Interessant is dat dit werk in de 19e eeuw in de Verenigde Staten werd verboden vanwege zijn obsceniteit, en tot op de dag van vandaag worden alle herdrukken zwaar gecensureerd en ingekort. Desondanks werd hij meerdere keren gefilmd.

Eerste folio: komedies, kronieken en tragedies van William Shakespeare

$ 6,2 miljoen in 2001 op Christie's veiling

Het eerste folio van Shakespeare is een van de duurste boeken ter wereld

Deze verzameling van 36 werken van de grote toneelschrijver werd 7 jaar na de dood van de auteur in 1623 gepubliceerd. De waarde van deze publicatie is enorm, al was het maar omdat de vrienden en medewerkers van Shakespeare, van wie velen deelnamen aan de producties van toneelstukken van zijn auteur, enorm en moeilijk werk hebben verricht om de teksten te verifiëren. Feit is dat er tegen die tijd al veel onnauwkeurige monsters waren, herschreven of herdrukt met grote fouten. In de inleiding van het eerste folio schreven de makers hierover:

In totaal zijn er waarschijnlijk 750 exemplaren gedrukt. Tot op de dag van vandaag zijn er ongeveer 230. Voor een recordbedrag van $ 6 miljoen voor deze editie werd het in 2001 gekocht door Paul Allen, mede-oprichter van Microsoft. Het is interessant dat in 2006 een ander exemplaar van het eerste folio veel goedkoper onder de hamer ging - voor 5,2 miljoen.

De uitspraken van de grote dichter vallen nog steeds op in hun nauwkeurigheid. Misschien is dat de reden waarom zijn werken als onsterfelijk worden beschouwd: 20 ansichtkaarten met citaten van de grote Shakespeare die nog steeds actueel zijn.