Video: In de villa van John Lennon en Yoko Ono, die binnenkort op een veiling wordt verkocht
John werd verliefd op Florida. Gek. Voor eens en altijd. Zo erg zelfs dat ik er zelf een stuk van wilde kopen. Een hoek die altijd van hem zou zijn. Hij en Yoko. Liefdesnest in Palm Beach. Iets heel ver verwijderd van de proletarische wortels van de Liverpoolse pestkop en pestkop John.
Een arme student uit Liverpool en een Japanse aristocraat uit een rijke familie met een verfijnde smaak en een uitstekende opleiding. Wat zouden ze gemeen kunnen hebben? Het was alleen zo dat beiden een rusteloze opstandige geest hadden en een dorst naar experimenten. Hun liefde voor elkaar, die alle grenzen overschreed, werd het onderwerp van roddel en veroordeling van goede vrienden, was waar en diep. Want liefde accepteert geen enkel kader of norm.
De ontmoeting was vooraf bepaald door het lot zelf. Restless John verveelde zich eindeloos met de onderdanige en vriendelijke Cynthia. Yoko was anders: ze combineerde op wonderbaarlijke wijze de kwaliteiten van een strenge dominante leraar (zoals John's tante, Mimi, die hem opvoedde) en roekeloze Julia (John's moeder). Ze veroverde Lennon, hij was als nooit tevoren met haar geïnteresseerd en met wie dan ook.
De roman ontvouwde zich gewelddadig en snel. Lennon scheidde van zijn vrouw. Heeft zijn zoon Julian gedumpt. Zo begon het avant-garde epos van hun liefde in het leven van Lennon en Ono. Het was gevuld met protesten, schandalen, politiek. Hun namen hebben de pagina's van kranten niet verlaten. De activiteiten van dit niet-standaard paar vielen volledig onder sommige artikelen van het wetboek van strafrecht van zowel het VK als de VS. Maar zoals u weet, kan veel na verloop van tijd gaan vervelen. Opstand begon terug te dringen in het verleden. In plaats daarvan kwamen regelmaat en een goed uiterlijk.
Ze zeggen dat Lennon, toen hij eenmaal in Florida was geweest, zei hoe ze hem fascineerde en dat hij hier graag zou willen wonen. De overvloed van de zon, de oceaan, het milde klimaat - dit alles was voor John, het koude Engeland beu, gewoon het paradijs. Zij en Yoko besloten een huis te kopen dat een familienest voor hen zou worden. In een sfeer van volledige geheimhouding, zonder zelfs maar te vertrekken om dit landhuis te zien (John en Yoko vroegen de agent om foto's te maken op een polaroid), koopt het paar het op advies van de zieners.
Het landgoed in Florida, genaamd "El Solano", beslaat een oppervlakte van een halve hectare. Er zijn zeven slaapkamers in het hoofdgebouw en een luxe gastenverblijf. Dit herenhuis is in 1925 gebouwd door de bekende architect Addison Misner. Het heeft veel van zijn historische kenmerken behouden. Sommigen van hen zijn prachtige handgemaakte plafonds. Het huis is ontworpen in overeenstemming met de mediterrane en Spaanse koloniale stijlen. Dergelijke gebouwen zijn vaak te vinden in Florida.
Het huis werd gekocht door Lennon en Ono kort voor de moord op John door Mark Chapman in 1980. Volgens het biografische boek over de voormalige Beatle, Man From Nowhere: The Last Days van John Lennon, hield het rock-'n-roll-icoon van dit zonovergoten paradijs op aarde. Na het sombere Dakota en de strenge winter in New York, zei hij dat hij weer kon ademen.
John Lennon is, ondanks zijn schijnbare spiritualiteit, nooit een gelovige geweest. In zijn leven vertrouwde hij altijd op de kans van Zijne Majesteit. De dood van de rockster was echter natuurlijk. Lennon veranderde van een rebel in een vreedzame familieman-multimiljonair. Van de oude idealen bleef geen spoor over. Chapman was teleurgesteld. Hij beschouwde Lennon als een god, wilde in alles zijn zoals hij. Hij trouwde zelfs met een oudere Japanse vrouw. God heeft hem verraden. Hiervoor heeft Chapman hem vermoord.
Paradoxaal genoeg kreeg Lennon dankzij deze ongelukkige schizofreen echte onsterfelijkheid. Zijn naam is een legende geworden. Het martelaarschap voltooide het perfecte beeld van "Saint" Lennon. Het is niet gebruikelijk om respectloos over hem te praten. Nummers die vaak niet uitblinken in kwaliteit worden niet geaccepteerd om te worden bekritiseerd. Helaas eindigde het leven van het miljoenenidool zo stom en tragisch. Het was precies zo'n einde dat de nobele en deugdzame tante Mimi vreesde voor haar geliefde neef.
Met Palm Beach zijn, naast John Lennon, vele andere spraakmakende namen verbonden. De auteur James Patterson woont bijvoorbeeld naast de deur. Sommigen denken zelfs dat hun huizen verenigd zijn. Maar dit is slechts een ongewoon architectonisch kenmerk van deze gebouwen.
Het Palm Beach heeft een typisch luxe uitstraling, al wilden Lennon en Yoko naar verluidt iets veranderen. Maar ze hadden geen tijd. Er zijn enorme kroonluchters door het hele huis, hoewel er geen specifieke behoefte aan is. Inderdaad, in bijna elke kamer zijn er grote ramen waaruit stromen fel zonlicht naar buiten stromen. Het landgoed heeft twee zwembaden, één voor het huis voor gebruik van de tijd vóór de lunch en de tweede aan de achterkant voor gebruik bij zonsondergang. Er zijn ook tennisbanen, een eigen wasserette, een tuinhuisje aan de oceaan.
Yoko Ono onderging een reconstructie na de dood van haar man. Vervolgens verkocht ze het landgoed in 1986. Nu, zoals het landgoed van de voormalige "Beatle" kosmisch geld waard is, zelfs ondanks de crisis. Hoewel de vastgoedprijzen over het algemeen gestaag dalen.
Lees meer over het legendarische liefdesverhaal van John en Yoko in ons artikel. Yoko: de vrouw die van Lennon een feministe en een pacifist maakte.
Sculptuur van "vreselijke Alyonka" wordt op een veiling verkocht
Het veilinghuis van de Russische Federatie kondigde een aanbesteding aan voor de verkoop van het beeldhouwwerk van Alenka, waarvan het uiterlijk een "grote weerklank" in de samenleving veroorzaakte
11 van de duurste Amerikaanse kunstwerken die de afgelopen 10 jaar op een veiling zijn verkocht
Het eerste decennium van de eenentwintigste eeuw bleek gunstig voor de kunstindustrie: het duurste schilderij ter wereld werd op een veiling verkocht voor een fabelachtig bedrag, de steeds groeiende interesse in de kunst van inheemse volkeren en minderheden, ook omdat de blijvende invloed van sociale netwerken op het esthetische perspectief hun werk deed en een van de belangrijkste rollen speelde. Amerikaanse kunst was geen uitzondering, en enkele van de meest waardevolle meesterwerken uit de Verenigde Staten gingen van hand tot hand en vestigden een nieuwe wereldre
Een schilderij in de techniek van knuppelschilderen gewijd aan de Wit-Russische protesten verkocht op een veiling voor 3 miljoen
Het schilderij "Wit-Rusland" van de Novosibirsk-kunstenaar, ideoloog van "Monstrations" Artyom Loskutov "Wit-Rusland", gemaakt in de techniek van "knuppelschilderen" en een wit canvas met bloedrode strepen vertegenwoordigend, ging onder de hamer voor 3 miljoen roebel om een anonieme koper
11 duurste Chinese kunstwerken die de afgelopen 10 jaar op een veiling zijn verkocht
De grootste veilingen worden lange tijd gedomineerd door Europese meesterwerken - van schilderijen van oude meesters tot popart. Het afgelopen decennium is er echter wereldwijd een belangrijke verschuiving opgetreden: kunstwerken uit andere culturen verschijnen steeds vaker en met grote vraag. Een van de grootste sprongen op de markt was de Chinese kunst, die zelfs sommige Europese kunst overtrof in zijn veilingprijs
John Lennon en Yoko Ono: liefde uit de doos
Hij is 26, zij 33. Hij is een halfwees uit een arme wijk in Liverpool, een voormalige arme student en een pestkop die zijn weg alleen vond dankzij zijn eigen talent en intuïtie. Ze is een rijke Japanse aristocraat met een uitstekende opleiding en verfijnde smaak. Ze waren echter zowel rebellen als experimentatoren. Beiden waren constant op zoek naar iets nieuws. Misschien konden ze daarom de ontmoeting niet vermijden