Video: De foto, die op de Sotheby's-veiling voor 10 miljoen werd verkocht, werd erkend als nep
Het schilderij, dat werd beschouwd als het werk van de bekende Nederlandse kunstenaar Frans Hals en in 2011 bij Sotheby's werd verkocht voor 10,8 miljoen dollar, werd als vervalsing bestempeld. Het veilinghuis erkende dit volledig en compenseerde de eigenaar van het schilderij, die het 9 jaar geleden kocht, aldus de BBC.
Met behulp van de nieuwste technische middelen is betrouwbaar vastgesteld dat het schilderij in de 17e eeuw niet geschilderd kon zijn, omdat het met moderne materialen is gemaakt. Deze onthulling stond niet op zichzelf: de foto van de nep-Hals is slechts een deel van het schandaal in verband met de vermeende verschijning in de kunstruimte van meer dan twee dozijn vervalsingen.
Experts zijn van mening dat veel schilderijen, waarvan de auteurs werden beschouwd als de oude meesters (zoals het gebruikelijk is om de uitstekende kunstenaars van West-Europa die vóór het begin van de 18e eeuw werkten aan te duiden), vervalsingen kunnen blijken te zijn. De omvang van de verliezen is catastrofaal, aangezien er meer dan 25 schilderijen zijn met een totale waarde van ongeveer $ 246 miljoen.
"Het schandaal van de eeuw op het gebied van kunst" - noemde de wereldberoemde kunsthandelaar Bob Haboldt dit evenement. De laatste keer dat zoiets gebeurde in de jaren veertig, werd de authenticiteit van de schilderijen, de handen van de Nederlandse kunstenaar Jan Vermeer, in twijfel getrokken.
Dit keer werd het schilderij "Venus" van de Duitse renaissanceschilder Lucas Cranach (de Oude) en de Italiaanse schilder van de vroegbarokke Orazio Gentileschi "David met het hoofd van Goliath" verdacht.
In maart 2016 namen de autoriteiten op verdenking van valsheid in geschrifte, rechtstreeks van een tentoonstelling in Frankrijk, "Venus", die toebehoorde aan de prins van Liechtenstein, in beslag. Het schilderij verscheen in 2012 op de kunstmarkt en werd letterlijk het jaar daarop geveild in de Londense galerie Colnaghi voor zes miljoen pond (7,8 miljoen dollar). Louvre-experts werken momenteel aan het bepalen van de authenticiteit ervan.
De Amerikaanse verzamelaar en kunsthandelaar Mark Weiss, die de Hals kocht, bracht Sotheby's op de hoogte en uitte zijn twijfels zodra hij hoorde dat het "Portret van een Man" verband hield met de in beslag genomen "Venus" van Cranach. Zo hebben de experts van het veilinghuis een nep geïdentificeerd.
Nieuwsgierige feiten over de grondlegger van de Trinity-Sergius Lavra op het schilderij, verkocht voor 4 miljoen dollar: "Vision to the Youth Bartholomew" door Nesterov
Voor Mikhail Nesterov bleef zijn schilderij "The Vision to the Youth Bartholomew" zijn hele leven het belangrijkste. Dit is het eerste en meest bekende werk in zijn serie over Sergius van Radonezh, een middeleeuwse Russische heilige, stichter en abt van de Drie-eenheid-Sergius Lavra. Het schilderij wordt beschouwd als het debuut in de richting van de Russische symbolistische beweging
Waarom Banksy karren schetste in de waterlelievijver van Monet: een schilderij dat in 10 minuten werd verkocht voor $ 10 miljoen
Banksy's werk, misschien wel de meest controversiële straatartiest ter wereld, is een eigen subcultuur geworden. En zijn schilderij Show Me Monet bracht de auteur 10 miljoen dollar op. Interessant genoeg duurde de veiling slechts 10 minuten. Dit werk van de teruggetrokken kunstenaar is een remake van het beroemde schilderij van de Franse impressionist Claude Monet
Een miljoen, miljoen, miljoen witte hoeden. Akio Hirata overzichtstentoonstelling
We zijn eraan gewend dat op modebeurzen en shows nieuwe, nieuw verschenen kledingstukken worden gepresenteerd, die in de nabije toekomst nog mode moeten worden. Maar onlangs opende in Tokio een retrospectieve tentoonstelling van de Japanse modeontwerper Akio Hirata, waarvan het concept is gemaakt door de kunststudio Nendo
Schilderij van Frans Hals, verkocht voor 10,8 miljoen dollar, erkend als vervalsing
Het schilderij, dat werd beschouwd als het werk van de bekende Nederlandse kunstenaar Frans Hals en in 2011 bij Sotheby's werd verkocht voor 10,8 miljoen dollar, is vervalst verklaard. Het veilinghuis erkende dit volledig en compenseerde de eigenaar van het schilderij, die het vijf jaar geleden kocht, aldus de BBC
Sotheby's verkocht werken van Marc Chagall voor $ 8,2 miljoen
Op 26 en 27 februari hield veilinghuis Sotheby's een veiling, waar een groot aantal kunstwerken van meesters van het surrealisme, impressionisme en modernisme te koop werden aangeboden