De foto, die op de Sotheby's-veiling voor 10 miljoen werd verkocht, werd erkend als nep

Video: De foto, die op de Sotheby's-veiling voor 10 miljoen werd verkocht, werd erkend als nep

Video: Thor's 300V Capacitor Hammer Build! - YouTube 2024, Mei

Het schilderij, dat werd beschouwd als het werk van de bekende Nederlandse kunstenaar Frans Hals en in 2011 bij Sotheby's werd verkocht voor 10,8 miljoen dollar, werd als vervalsing bestempeld. Het veilinghuis erkende dit volledig en compenseerde de eigenaar van het schilderij, die het 9 jaar geleden kocht, aldus de BBC.

Met behulp van de nieuwste technische middelen is betrouwbaar vastgesteld dat het schilderij in de 17e eeuw niet geschilderd kon zijn, omdat het met moderne materialen is gemaakt. Deze onthulling stond niet op zichzelf: de foto van de nep-Hals is slechts een deel van het schandaal in verband met de vermeende verschijning in de kunstruimte van meer dan twee dozijn vervalsingen.

Experts zijn van mening dat veel schilderijen, waarvan de auteurs werden beschouwd als de oude meesters (zoals het gebruikelijk is om de uitstekende kunstenaars van West-Europa die vóór het begin van de 18e eeuw werkten aan te duiden), vervalsingen kunnen blijken te zijn. De omvang van de verliezen is catastrofaal, aangezien er meer dan 25 schilderijen zijn met een totale waarde van ongeveer $ 246 miljoen.

"Het schandaal van de eeuw op het gebied van kunst" - noemde de wereldberoemde kunsthandelaar Bob Haboldt dit evenement. De laatste keer dat zoiets gebeurde in de jaren veertig, werd de authenticiteit van de schilderijen, de handen van de Nederlandse kunstenaar Jan Vermeer, in twijfel getrokken.

Dit keer werd het schilderij "Venus" van de Duitse renaissanceschilder Lucas Cranach (de Oude) en de Italiaanse schilder van de vroegbarokke Orazio Gentileschi "David met het hoofd van Goliath" verdacht.

In maart 2016 namen de autoriteiten op verdenking van valsheid in geschrifte, rechtstreeks van een tentoonstelling in Frankrijk, "Venus", die toebehoorde aan de prins van Liechtenstein, in beslag. Het schilderij verscheen in 2012 op de kunstmarkt en werd letterlijk het jaar daarop geveild in de Londense galerie Colnaghi voor zes miljoen pond (7,8 miljoen dollar). Louvre-experts werken momenteel aan het bepalen van de authenticiteit ervan.

De Amerikaanse verzamelaar en kunsthandelaar Mark Weiss, die de Hals kocht, bracht Sotheby's op de hoogte en uitte zijn twijfels zodra hij hoorde dat het "Portret van een Man" verband hield met de in beslag genomen "Venus" van Cranach. Zo hebben de experts van het veilinghuis een nep geïdentificeerd.