Banksy's schilderij vernietigde zichzelf. Direct na de verkoop voor een miljoen pond op Sotheby's veiling

Video: Banksy's schilderij vernietigde zichzelf. Direct na de verkoop voor een miljoen pond op Sotheby's veiling

Video: Who Was The Real Man in The Iron Mask? - YouTube 2024, Mei

Op 5 oktober vond de veiling van Sotheby's plaats, waarbij veel verkocht werd. Het laatste lot dat te koop was, was een schilderij van de beroemde straatartiest Banksy, wiens echte naam niemand kent. Ze besloten om een schilderij genaamd "Meisje met een bal" te verkopen. De koper verhoogde de prijs voor dit kavel naar £ 1,04 miljoen, wat neerkomt op ongeveer $ 1,4 miljoen.

Het meest interessante is dat na de laatste slag van de veilinghamer het schilderij zichzelf vernietigde. Dit gebeurde door het activeren van de shredder, die in de fotolijst was ingebouwd. The Girl with the Ball werd in 2006 door Banksy gemaakt en is een van zijn beroemdste stukken. Het is gemaakt met canvas, acrylverf en spuitverf. Op de veiling werd het tentoongesteld in de lijst van de auteur.

Alles wat er op de veiling gebeurde, bevestigt de woorden van een populaire en tegelijkertijd onbekende kunstenaar, die al zijn werken in het publieke domein noemt en zei dat geen van zijn creaties te koop is.

Er verscheen een foto op de Instagram-pagina, die wordt beschouwd als de officiële pagina van Banksy, hoewel hij dit zelf niet bevestigt. Het legt het moment van zelfvernietiging van het beroemde schilderij vast en er is een inscriptie die zich vertaalt als "Vertrekken, weggaan … weg". Dit zijn de woorden die meestal gepaard gaan met de procedure voor het voltooien van de verkoop van het volgende kavel tijdens de veiling.

Opgemerkt moet worden dat dit niet de eerste ongebruikelijke situatie is die zich voordeed op de veiling, die wordt geassocieerd met de naam Banksy. In 2011 werd op eBay een stuk papier tentoongesteld waarop volgens de verkoper de echte naam van de mysterieuze kunstenaar stond. De verkoper zelf wilde zijn naam niet prijsgeven, maar verstopte zich onder de bijnaam jaybuysthings en zei dat hij Banksy's echte naam zelfstandig kon berekenen tijdens het afstemmen van belastingaangiften en de verkoop van werken. De winnaar van de veiling zou per post een stuk papier ontvangen, waar alleen de echte naam van de kunstenaar op stond en verder niets.

De startprijs voor zo'n kavel was $ 3.000 en als resultaat van de veiling bereikte $ 999.999. Vervolgens is de kavel verwijderd en is de reden voor de verwijdering onbekend. Er is een versie dat deze hele veiling door Banksy zelf is georganiseerd of met de betrokkenheid van een handlanger.