Video: Het schilderij van Botticelli werd op een veiling gekocht door een Rus voor meer dan 92 miljoen "groen"
Het schilderij van de Italiaanse schilder Sandro Botticelli "Portret van een jonge man met een medaillon" werd bij Sotheby's in New York verkocht voor meer dan 92 miljoen dollar. Zoals gemeld op de website van het veilinghuis vond de veiling op 28 januari plaats in New York. Het schilderij werd verkocht voor 92 miljoen 184.000 dollar. De identiteit van de koper is niet bekendgemaakt.
Volgens de Wall Street Journal is het doek tijdens een online veiling aangekocht door een Russisch sprekende verzamelaar. Een koper uit Azië streden ook om het recht om het portret te kopen.
Het veilinghuis heeft de kosten van het schilderij voorlopig geschat op 80 miljoen dollar. Zoals opgemerkt door Sotheby's, is het schilderij een van de duurste portretten ter wereld geworden die ooit ter veiling zijn aangeboden en een van de duurste schilderijen van Botticelli die ooit ter veiling zijn aangeboden. De laatste keer dat "Portret van een jonge man met een medaillon" werd geveild in 1982. Toen werd het verkocht voor $ 1,3 miljoen.
De strijd om het meesterwerk van de grote Italiaanse kunstenaar ontvouwde zich tussen deelnemers aan de veiling uit Rusland en Azië, beide verhandeld via de telefoon. De naam van de "winnaar" wordt niet bekendgemaakt door Sotheby's, maar experts geloven dat het een Rus was, aangezien hij op de veiling werd geholpen door de directeur van de afdeling werk met particuliere klanten van het veilinghuis Lilia Sitnika, die meestal toezicht houdt op onze landgenoten. Zelf vertelde ze aan Izvestia dat Sotheby's hun namen niet bekendmaakte.
Sommige deskundigen herinneren zich, ter ondersteuning van de "Russische sporen"-hypothese, dat een anonieme Rus de verwerving in 2013 van Botticelli's schilderij "Madonna en kind met kleine Johannes de Doper" voor 10,4 miljoen dollar heeft toegeschreven. Het was in slechte staat, maar behoorde tot een van de Rockefellers (soms wordt ze "Madonna of Rockefeller" genoemd), die automatisch alle vragen over herkomst verwijderde. In 2017 veilde de Russische miljardair Dmitry Rybolovlev Leonardo da Vinci's Verlosser van de Wereld voor een recordbedrag van $ 450,3 miljoen. De authenticiteit ervan wordt nog steeds ernstig betwijfeld. "Het is zo minutieus gerestaureerd dat er bijna niets meer over is van het origineel", sneert de krant Le Monde.
Het werk is in veel betere staat dan "The Savior of the World". "Portret van een jonge man met een medaillon" bevond zich in de collectie van de Amerikaanse miljardair Sheldon Solow, die het in 1982 bij Christie's kocht voor slechts 1,3 miljoen dollar - "belachelijk geld", aldus een van de veilingmeesters. De vorig jaar overleden Solow wilde met de opbrengst van de verkoop van het schilderij een privémuseum in New York opzetten voor zijn collectie.
"Ik weet niet of het nep is of niet, maar als het nep is, dan is het gewoon briljant", deelde Erik Bulatov, een kenner van de Italiaanse Renaissance, zijn mening.
Een schilderij in de techniek van knuppelschilderen gewijd aan de Wit-Russische protesten verkocht op een veiling voor 3 miljoen
Het schilderij "Wit-Rusland" van de Novosibirsk-kunstenaar, ideoloog van "Monstrations" Artyom Loskutov "Wit-Rusland", gemaakt in de techniek van "knuppelschilderen" en een wit canvas met bloedrode strepen vertegenwoordigend, ging onder de hamer voor 3 miljoen roebel om een anonieme koper
De foto, die op de Sotheby's-veiling voor 10 miljoen werd verkocht, werd erkend als nep
Het schilderij, dat werd beschouwd als het werk van de bekende Nederlandse kunstenaar Frans Hals en in 2011 bij Sotheby's werd verkocht voor 10,8 miljoen dollar, is vervalst verklaard. Het veilinghuis erkende dit volledig en vergoedde de eigenaar van het schilderij, die het 9 jaar geleden kocht, meldt BBC
Hockney's schilderij met een waarde van meer dan $ 37 miljoen wordt het topkavel van de maartveiling bij Christie's
Het beroemde veilinghuis Christie's is van plan om begin maart 2019 een veiling in Londen te houden en er is al een kunstwerk voor hen gekozen, dat het topkavel zal worden. Het is een schilderij getiteld "Henry Geldzhaler en Christopher Scott" van David Hockney, een kunstenaar uit Groot-Brittannië. Het veilinghuis sprak over dit besluit in een persbericht van 17 december 2018
Schilderij van David Hockney "Portrait of the Artist" werd door Christie's geveild voor een recordbedrag van $ 90,3 miljoen
Tijdens de veiling heeft veilinghuis Christie's een schilderij verkocht met de titel "Portret van de kunstenaar". Het beschikt over een zwembad en een paar figuren en is gemaakt door David Hockney, een hedendaagse fotograaf, graficus en kunstenaar uit Engeland. Dit werk werd verkocht voor $ 90,3 miljoen, wat een recordprijs is voor werken van tijdgenoten
Banksy's schilderij vernietigde zichzelf. Direct na de verkoop voor een miljoen pond op Sotheby's veiling
Op 5 oktober vond de veiling van Sotheby's plaats, waarbij veel verkocht werd. Het laatste lot dat te koop was, was een schilderij van de beroemde straatartiest Banksy, wiens echte naam niemand kent. Ze besloten een schilderij te verkopen genaamd "Meisje met een bal"