Het schilderij van Botticelli werd op een veiling gekocht door een Rus voor meer dan 92 miljoen "groen"

Video: Het schilderij van Botticelli werd op een veiling gekocht door een Rus voor meer dan 92 miljoen "groen"

Video: Het schilderij van Botticelli werd op een veiling gekocht door een Rus voor meer dan 92 miljoen
Video: Балабанов – гениальный русский режиссер (Eng subs) - YouTube 2024, Mei

Het schilderij van de Italiaanse schilder Sandro Botticelli "Portret van een jonge man met een medaillon" werd bij Sotheby's in New York verkocht voor meer dan 92 miljoen dollar. Zoals gemeld op de website van het veilinghuis vond de veiling op 28 januari plaats in New York. Het schilderij werd verkocht voor 92 miljoen 184.000 dollar. De identiteit van de koper is niet bekendgemaakt.

Volgens de Wall Street Journal is het doek tijdens een online veiling aangekocht door een Russisch sprekende verzamelaar. Een koper uit Azië streden ook om het recht om het portret te kopen.

Het veilinghuis heeft de kosten van het schilderij voorlopig geschat op 80 miljoen dollar. Zoals opgemerkt door Sotheby's, is het schilderij een van de duurste portretten ter wereld geworden die ooit ter veiling zijn aangeboden en een van de duurste schilderijen van Botticelli die ooit ter veiling zijn aangeboden. De laatste keer dat "Portret van een jonge man met een medaillon" werd geveild in 1982. Toen werd het verkocht voor $ 1,3 miljoen.

De strijd om het meesterwerk van de grote Italiaanse kunstenaar ontvouwde zich tussen deelnemers aan de veiling uit Rusland en Azië, beide verhandeld via de telefoon. De naam van de "winnaar" wordt niet bekendgemaakt door Sotheby's, maar experts geloven dat het een Rus was, aangezien hij op de veiling werd geholpen door de directeur van de afdeling werk met particuliere klanten van het veilinghuis Lilia Sitnika, die meestal toezicht houdt op onze landgenoten. Zelf vertelde ze aan Izvestia dat Sotheby's hun namen niet bekendmaakte.

Sommige deskundigen herinneren zich, ter ondersteuning van de "Russische sporen"-hypothese, dat een anonieme Rus de verwerving in 2013 van Botticelli's schilderij "Madonna en kind met kleine Johannes de Doper" voor 10,4 miljoen dollar heeft toegeschreven. Het was in slechte staat, maar behoorde tot een van de Rockefellers (soms wordt ze "Madonna of Rockefeller" genoemd), die automatisch alle vragen over herkomst verwijderde. In 2017 veilde de Russische miljardair Dmitry Rybolovlev Leonardo da Vinci's Verlosser van de Wereld voor een recordbedrag van $ 450,3 miljoen. De authenticiteit ervan wordt nog steeds ernstig betwijfeld. "Het is zo minutieus gerestaureerd dat er bijna niets meer over is van het origineel", sneert de krant Le Monde.

Het werk is in veel betere staat dan "The Savior of the World". "Portret van een jonge man met een medaillon" bevond zich in de collectie van de Amerikaanse miljardair Sheldon Solow, die het in 1982 bij Christie's kocht voor slechts 1,3 miljoen dollar - "belachelijk geld", aldus een van de veilingmeesters. De vorig jaar overleden Solow wilde met de opbrengst van de verkoop van het schilderij een privémuseum in New York opzetten voor zijn collectie.

"Ik weet niet of het nep is of niet, maar als het nep is, dan is het gewoon briljant", deelde Erik Bulatov, een kenner van de Italiaanse Renaissance, zijn mening.