Video: Schilderij van David Hockney "Portrait of the Artist" werd door Christie's geveild voor een recordbedrag van $ 90,3 miljoen
Tijdens de veiling heeft veilinghuis Christie's een schilderij verkocht met de titel "Portret van de kunstenaar". Het beschikt over een zwembad en een paar figuren en is gemaakt door David Hockney, een hedendaagse fotograaf, graficus en kunstenaar uit Engeland. Dit werk werd verkocht voor een prijs van $ 90, 3 miljoen, wat een recordprijs is voor werken van tijdgenoten.
Experts schatten het schilderij van een hedendaagse kunstenaar op 80 duizend dollar. De opbrengst was iets groter. David Hockney schreef het werk "Portrait of the Artist" in 1972. Dit doek is speciaal voor de tentoonstelling, die in New York werd gehouden, gemaakt met een afmeting van 213, 5x305 centimeter. Het duurde twee weken om dit canvas te maken, ondanks het feit dat de kunstenaar elke dag 18 uur aan het werk was. Na de tentoonstelling in New York was het schilderij te zien in het Tate Modern Museum in Londen en het Centre Pompidou in Parijs.
Voordat het werk naar de veiling ging, die plaatsvond op 15 november 2018, werd dit schilderij tentoongesteld in Los Angeles, Hong Kong, Londen. Alex Rotter, die bij het veilinghuis de functie van voorzitter van de afdeling naoorlogse en hedendaagse kunst bekleedt, merkte op dat er niet zo veel tijd zal verstrijken, slechts 10 of 20 jaar, en dat de kosten van dit schilderij aanzienlijk zullen stijgen.
De laatste veiling vestigde een record voor de prijs van werken van hedendaagse kunstenaars. Vroeger het duurste werk van een hedendaagse auteur, verkocht voor 58 miljoen dollar. Dit record werd gevestigd op de veiling in 2013. Dat is hoeveel ze betaalden voor het roestvrijstalen beeld van de Balloon Dog van Jeff Koons. Het duurste schilderij in de geschiedenis, dat via een veiling werd verkocht, was Leonardo da Vinci's "Verlosser van de wereld", gemaakt in 1499. Het werd vorig jaar via een veiling verkocht door Dmitry Rybolovlev, een Russische miljardair, voor $ 450,3 miljoen.
Officieel wordt de naam van degene die het schilderij "Portret van de kunstenaar" heeft opgehangen niet genoemd. Een bekende krant The New York Times zegt dat het Joe Lewis zou kunnen zijn, een Britse verzamelaar die nu op de Bahama's woont. Ook werd besloten de naam van de koper van het doek niet te noemen.
Hoe je je een cowboy voelt: een exacte replica van een 19e-eeuwse Amerikaanse stad werd geveild
Elke fan van westerns heeft nu de kans om de sheriff van een Amerikaanse stad in de 19e eeuw te worden - en niet virtueel, maar in werkelijkheid. Hiervoor moet u echter ongeveer 1,7 miljoen dollar (1,2 miljoen pond) betalen. Voor deze prijs werd de stad in het Wilde Westen te koop aangeboden via Sotheby's. Meer precies, een kopie ervan. Alles is hier als in een echte oude Amerikaanse stad: een hotel, een kerk, een gevangenis, een dans- en biljartkamer, een fotostudio en natuurlijk een kapper
Het schilderij van Botticelli werd op een veiling gekocht door een Rus voor meer dan 92 miljoen "groen"
Het schilderij van de Italiaanse schilder Sandro Botticelli "Portret van een jonge man met een medaillon" werd bij Sotheby's in New York verkocht voor meer dan 92 miljoen dollar. Zoals gemeld op de website van het veilinghuis vond de veiling op 28 januari plaats in New York. Het schilderij werd verkocht voor 92 miljoen 184.000 dollar. De identiteit van de koper wordt niet bekendgemaakt
Waarom Banksy karren schetste in de waterlelievijver van Monet: een schilderij dat in 10 minuten werd verkocht voor $ 10 miljoen
Banksy's werk, misschien wel de meest controversiële straatartiest ter wereld, is een eigen subcultuur geworden. En zijn schilderij Show Me Monet bracht de auteur 10 miljoen dollar op. Interessant genoeg duurde de veiling slechts 10 minuten. Dit werk van de teruggetrokken kunstenaar is een remake van het beroemde schilderij van de Franse impressionist Claude Monet
Een vaas gevonden in een schoenendoos op een zolder verkocht voor een recordbedrag van $ 19 miljoen
Onlangs vond in Parijs een veiling van Sotheby's plaats. Deze veiling trok de aandacht van velen, omdat het een nieuw record vestigde tijdens de verkoop van een vaas geproduceerd tijdens het bewind van de Chinese Qing-dynastie
Hockney's schilderij met een waarde van meer dan $ 37 miljoen wordt het topkavel van de maartveiling bij Christie's
Het beroemde veilinghuis Christie's is van plan om begin maart 2019 een veiling in Londen te houden en er is al een kunstwerk voor hen gekozen, dat het topkavel zal worden. Het is een schilderij getiteld "Henry Geldzhaler en Christopher Scott" van David Hockney, een kunstenaar uit Groot-Brittannië. Het veilinghuis sprak over dit besluit in een persbericht van 17 december 2018