Hoe je je een cowboy voelt: een exacte replica van een 19e-eeuwse Amerikaanse stad werd geveild

Video: Hoe je je een cowboy voelt: een exacte replica van een 19e-eeuwse Amerikaanse stad werd geveild

Video: Discover the SECRETS to Unlocking Your Psychic POWER Within | Chris Lippincott - YouTube 2024, April

Elke fan van westerns heeft nu de kans om de sheriff van een Amerikaanse stad in de 19e eeuw te worden - en niet virtueel, maar in werkelijkheid. Hiervoor moet u echter ongeveer 1,7 miljoen dollar (1, 2, miljoen pond) betalen. Voor deze prijs werd de stad in het Wilde Westen te koop aangeboden via Sotheby's. Meer precies, een kopie ervan. Alles is hier als in een echte oude Amerikaanse stad: een hotel, een kerk, een gevangenis, een dans- en biljartzaal, een fotostudio en natuurlijk een kapper …

Het lijkt alsof je in de 19e eeuw bent

Ondanks het feit dat de stad Gabriella in onze eeuw is gebouwd, is de geest van het Oude Westen hier goed voelbaar. Deze replica van de nederzetting ziet eruit alsof hij vanaf 1880 naar de 21e eeuw is gebracht.

De oppervlakte van de stad is 23 hectare. In totaal zijn hier 18 gebouwen gebouwd en allemaal in de Amerikaanse stijl van de vorige eeuw. Elk gebouw ademt zowel binnen als buiten een realistische sfeer van het Wilde Westen van de eeuw.

Een ouderwetse kapperszaak met een antieke fauteuil, een postkoets, een bar met antieke drankjes, een kledingwinkel met klederdracht uit de jaren 1880 - alles is tot in de puntjes uitgedacht en uitgevoerd. In tegenstelling tot Hollywood-studio's zijn de gevels van de gebouwen hier niet nep en is alles aan de binnenkant net zo minutieus gedetailleerd als aan de buitenkant. Trouwens, er is zelfs een begraafplaats in deze nederzetting.

Er is hier zelfs een begraafplaats

Deze grootste en meest authentieke westerse stad ligt in Cutron County, New Mexico. Het is symbolisch dat hier in het midden van de jaren 1880 de beroemde Amerikaanse crimineel en voormalig cowboy Thomas Ketchum (Black Jack) woonde, die in 1901 werd geëxecuteerd omdat hij probeerde een trein te beroven.

Het lijkt erop dat er nu een cowboy om de hoek zal springen

Momenteel wordt de stad Gabriella gebruikt als filmlocatie voor Wild West-films. Ze vieren ook bruiloften, organiseren feesten en fotosessies en voeren historische re-enactments uit.

De eigenaar van deze site en de maker van de stad hebben alle borden zelf geschilderd

De stad is helemaal opnieuw gemaakt door een zekere Larry Yams, die deze site ongeveer 20 jaar geleden kocht. Hij bouwde alle gebouwen zelf en schilderde elk bord met zijn eigen hand. Yams woont vlakbij en is bereid Gabriella te verkopen aan iemand die de geschiedenis van het Oude Westen wil bewaren.

Iedereen kan deze stad kopen en er eigenaar van worden. Er zou geld zijn
In dit project is veel energie gestoken. Dit is waarschijnlijk de reden waarom alles er heel realistisch uitziet in de stad

Er zijn geen sporen van het moderne leven op het land dat deze stad omringt. Dit is een unieke plek: er zijn geen hoogspanningslijnen, er zijn geen vliegtuigen te zien of te horen die voorbij vliegen, en over het algemeen zijn er niet al te veel tekenen van menselijke aanwezigheid.

David Cordova van Sotheby's International Realty merkt ondertussen op dat Netflix al is begonnen met investeren in het gebied en overweegt zijn studio's in New Mexico uit te breiden.

Wild en verlaten, maar zeer romantische plek

Trouwens, Gabriella is niet de eerste nagebouwde stad in het Wilde Westen die te koop wordt aangeboden. Zo werd in juni vorig jaar een soortgelijke nederzetting in Nieuw-Zeeland verkocht, en in 2018 in Californië.

Fans van cinema over cowboys hebben de binnenlandse film "The Man from Boulevard des Capuchins" zeker zeer gewaardeerd. En misschien zullen ze geïnteresseerd zijn om te weten hoe de acteurs zijn veranderd speelde in deze komische western.