Video: Hoe je je een cowboy voelt: een exacte replica van een 19e-eeuwse Amerikaanse stad werd geveild
Elke fan van westerns heeft nu de kans om de sheriff van een Amerikaanse stad in de 19e eeuw te worden - en niet virtueel, maar in werkelijkheid. Hiervoor moet u echter ongeveer 1,7 miljoen dollar (1, 2, miljoen pond) betalen. Voor deze prijs werd de stad in het Wilde Westen te koop aangeboden via Sotheby's. Meer precies, een kopie ervan. Alles is hier als in een echte oude Amerikaanse stad: een hotel, een kerk, een gevangenis, een dans- en biljartzaal, een fotostudio en natuurlijk een kapper …
Ondanks het feit dat de stad Gabriella in onze eeuw is gebouwd, is de geest van het Oude Westen hier goed voelbaar. Deze replica van de nederzetting ziet eruit alsof hij vanaf 1880 naar de 21e eeuw is gebracht.
De oppervlakte van de stad is 23 hectare. In totaal zijn hier 18 gebouwen gebouwd en allemaal in de Amerikaanse stijl van de vorige eeuw. Elk gebouw ademt zowel binnen als buiten een realistische sfeer van het Wilde Westen van de eeuw.
Een ouderwetse kapperszaak met een antieke fauteuil, een postkoets, een bar met antieke drankjes, een kledingwinkel met klederdracht uit de jaren 1880 - alles is tot in de puntjes uitgedacht en uitgevoerd. In tegenstelling tot Hollywood-studio's zijn de gevels van de gebouwen hier niet nep en is alles aan de binnenkant net zo minutieus gedetailleerd als aan de buitenkant. Trouwens, er is zelfs een begraafplaats in deze nederzetting.
Deze grootste en meest authentieke westerse stad ligt in Cutron County, New Mexico. Het is symbolisch dat hier in het midden van de jaren 1880 de beroemde Amerikaanse crimineel en voormalig cowboy Thomas Ketchum (Black Jack) woonde, die in 1901 werd geëxecuteerd omdat hij probeerde een trein te beroven.
Momenteel wordt de stad Gabriella gebruikt als filmlocatie voor Wild West-films. Ze vieren ook bruiloften, organiseren feesten en fotosessies en voeren historische re-enactments uit.
De stad is helemaal opnieuw gemaakt door een zekere Larry Yams, die deze site ongeveer 20 jaar geleden kocht. Hij bouwde alle gebouwen zelf en schilderde elk bord met zijn eigen hand. Yams woont vlakbij en is bereid Gabriella te verkopen aan iemand die de geschiedenis van het Oude Westen wil bewaren.
Er zijn geen sporen van het moderne leven op het land dat deze stad omringt. Dit is een unieke plek: er zijn geen hoogspanningslijnen, er zijn geen vliegtuigen te zien of te horen die voorbij vliegen, en over het algemeen zijn er niet al te veel tekenen van menselijke aanwezigheid.
David Cordova van Sotheby's International Realty merkt ondertussen op dat Netflix al is begonnen met investeren in het gebied en overweegt zijn studio's in New Mexico uit te breiden.
Trouwens, Gabriella is niet de eerste nagebouwde stad in het Wilde Westen die te koop wordt aangeboden. Zo werd in juni vorig jaar een soortgelijke nederzetting in Nieuw-Zeeland verkocht, en in 2018 in Californië.
Fans van cinema over cowboys hebben de binnenlandse film "The Man from Boulevard des Capuchins" zeker zeer gewaardeerd. En misschien zullen ze geïnteresseerd zijn om te weten hoe de acteurs zijn veranderd speelde in deze komische western.
Hoe een afstammeling van een adellijke familie een soldaat van het Rode Leger werd, een dienaar van Munchausen en een vriend van paus Carlo: Yuri Katin-Yartsev
23 juli markeert de 100ste verjaardag van de geboorte van de beroemde Sovjetacteur en leraar, People's Artist van de RSFSR Yuri Katina-Yartsev. Hij speelde meer dan 100 rollen in films, maar de meeste kijkers herinneren zich zijn rollen als Giuseppe uit The Adventures of Pinocchio en de dienaar van de hoofdpersoon uit de film The Same Munchausen. Weinig kijkers weten dat Katin-Yartsev niet alleen een acteur was, maar ook een legendarische leraar die verschillende generaties filmsterren grootbracht, evenals een frontsoldaat die de hele oorlog heeft meegemaakt. Niemand wist ervan
Een exacte kopie van de Egyptische piramiden van Gizeh werd gebouwd door een echtgenote uit Rusland in hun achtertuin
De echtgenoten uit Rusland brachten hun liefde voor de geschiedenis van het oude Egypte tot onbereikbare hoogten. Ze hebben een ongelooflijk getrouwe replica van een van de Grote Piramides van Gizeh gebouwd van beton … in hun achtertuin! Andrey en Victoria Vakhrushevs besloten tot een ongewone toevoeging aan hun zomerhuisjeslandschap. Hun prachtige tuin, in het dorp Istinka in de buurt van St. Petersburg, bedekt met groen, omzoomd met bomen … en te midden van alle pracht - een piramide van negen meter
Hoe een inwoner van Oekraïne een rivaal werd van Demi Moore: de Amerikaanse droom van Mila Kunis komt uit
Tegenwoordig is Mila Kunis een beroemde Hollywood-actrice, wiens populariteit werd gebracht door de televisieserie "The Show of the 70s" en de films "The Book of Eli" en "Black Swan". En 30 jaar geleden voelde ze zich volkomen vreemd en onnodig in een ander land, waar haar familie uit Chernivtsi verhuisde. Haar verhaal is een zeldzaam voorbeeld van de Amerikaanse droom die uitkomt, want immigranten slagen er zelden in om erkenning te krijgen in Hollywood. Waarom vanwege haar de ster van de film "Home Alone" Macaulay Culkin bijna zijn leven verloor en Demi Moore zijn leven verloor
Mini Cooper S, een exacte replica van een auto van 7000 nagels
Een exacte kopie van de beroemde Mini Cooper S-auto werd gebouwd voor de internationale tentoonstelling Berlin Design Week door de Duitse beeldhouwer Alexander Geissler. Een opengewerkte, bijna transparante sculptuur weegt iets minder dan 300 kg, en de auteur had niet meer, niet minder, 7000 van de meest gewone metalen spijkers nodig om het te maken
Schilderij van David Hockney "Portrait of the Artist" werd door Christie's geveild voor een recordbedrag van $ 90,3 miljoen
Tijdens de veiling heeft veilinghuis Christie's een schilderij verkocht met de titel "Portret van de kunstenaar". Het beschikt over een zwembad en een paar figuren en is gemaakt door David Hockney, een hedendaagse fotograaf, graficus en kunstenaar uit Engeland. Dit werk werd verkocht voor $ 90,3 miljoen, wat een recordprijs is voor werken van tijdgenoten