De eerste bijbel in het Russisch door de drukker Fedorov werd geveild in St. Petersburg

Video: De eerste bijbel in het Russisch door de drukker Fedorov werd geveild in St. Petersburg

Video: ТАТУ: 20 лет спустя! Главная российская группа в мире - YouTube 2024, April

Op de eerste dag van de zomer, dus op 1 juni, vindt er een veiling plaats in St. Petersburg. Dit wordt de twaalfde veiling met de titel Zeldzame Boeken. Grafisch. Vinyl , dat in het bezit is van het veilinghuis van de Russische Federatie. Een groot aantal kavels zal op deze veiling te koop worden aangeboden, en de Ostrog-bijbel is een van de meest waardevolle daarvan. Zijn eigenaardigheid is dat het de eerste Bijbel is die in het Russisch is vertaald, gepubliceerd in 1581 door de eerste drukker Ivan Fedorov. De nieuwsmedia vernamen hierover van de persdienst van het Veilinghuis van de Russische Federatie.

Het is de bedoeling dat er tijdens deze veiling in totaal 341 items worden verkocht. De minimale kosten van een kavel op deze veilingen zijn vastgesteld op 1000 roebel en de hoogste op 1,2 miljoen roebel. Onder de vele kavels die zijn geselecteerd voor de handel in St. Petersburg, zijn er handtekeningen, fictie, filmposters, litho's, zeldzame publicaties (kinderliteratuur, kunst, recht, financiën, geschiedenis), vinylplaten voor verzamelaars, prenten, beschrijvingen van steden en hele landen.

De Ostrog Bijbel is een van de kavels die vooral interessant moet zijn voor kopers. Experts schatten dit kavel op 500-550 duizend roebel. Dit is een vrij zeldzaam boek, aangezien er in die tijd in totaal niet meer dan 1, 5 duizend exemplaren werden gepubliceerd. Het is de moeite waard erop te letten dat zo'n boek een monument van nationaal belang is en daarom de grenzen van de Russische Federatie niet kan verlaten.

Deze keer te koop in St. Petersburg besloten ze een almanak op te hangen met de naam "Northern Flowers", die in 1825 werd gepubliceerd. Deze almanak werd verzameld door Baron Delvig en wordt geschat op 150-170 duizend roebel. De waarde ervan ligt in het feit dat, tijdens het leven van de beroemde Russische dichter, schrijver Alexander Sergejevitsj Pushkin, zijn werken zoals "Proserpina", "Demon", "Song of the Prophetic Oleg", evenals enkele fragmenten uit het gedicht "Eugene Onegin" werden gepubliceerd.

De titel van het duurste lot van de komende veiling is de collectie van Marina Tsvetaeva, genaamd "After Russia. 1922-1925". De kosten bedragen 1, 2-1, 5 miljoen roebel, omdat dit de laatste levenslange editie van de beroemde dichteres is. Dit jaar werd voor het eerst op een dergelijke veiling besloten om een collectie vinylplaten te verkopen, waaronder 13 platen van de legendarische Queen-groep. Deze set is interessant omdat hij is gesigneerd door alle muzikanten van de groep. Ze schatten het op 400-450 duizend roebel.