Video: De eerste bijbel in het Russisch door de drukker Fedorov werd geveild in St. Petersburg
Op de eerste dag van de zomer, dus op 1 juni, vindt er een veiling plaats in St. Petersburg. Dit wordt de twaalfde veiling met de titel Zeldzame Boeken. Grafisch. Vinyl , dat in het bezit is van het veilinghuis van de Russische Federatie. Een groot aantal kavels zal op deze veiling te koop worden aangeboden, en de Ostrog-bijbel is een van de meest waardevolle daarvan. Zijn eigenaardigheid is dat het de eerste Bijbel is die in het Russisch is vertaald, gepubliceerd in 1581 door de eerste drukker Ivan Fedorov. De nieuwsmedia vernamen hierover van de persdienst van het Veilinghuis van de Russische Federatie.
Het is de bedoeling dat er tijdens deze veiling in totaal 341 items worden verkocht. De minimale kosten van een kavel op deze veilingen zijn vastgesteld op 1000 roebel en de hoogste op 1,2 miljoen roebel. Onder de vele kavels die zijn geselecteerd voor de handel in St. Petersburg, zijn er handtekeningen, fictie, filmposters, litho's, zeldzame publicaties (kinderliteratuur, kunst, recht, financiën, geschiedenis), vinylplaten voor verzamelaars, prenten, beschrijvingen van steden en hele landen.
De Ostrog Bijbel is een van de kavels die vooral interessant moet zijn voor kopers. Experts schatten dit kavel op 500-550 duizend roebel. Dit is een vrij zeldzaam boek, aangezien er in die tijd in totaal niet meer dan 1, 5 duizend exemplaren werden gepubliceerd. Het is de moeite waard erop te letten dat zo'n boek een monument van nationaal belang is en daarom de grenzen van de Russische Federatie niet kan verlaten.
Deze keer te koop in St. Petersburg besloten ze een almanak op te hangen met de naam "Northern Flowers", die in 1825 werd gepubliceerd. Deze almanak werd verzameld door Baron Delvig en wordt geschat op 150-170 duizend roebel. De waarde ervan ligt in het feit dat, tijdens het leven van de beroemde Russische dichter, schrijver Alexander Sergejevitsj Pushkin, zijn werken zoals "Proserpina", "Demon", "Song of the Prophetic Oleg", evenals enkele fragmenten uit het gedicht "Eugene Onegin" werden gepubliceerd.
De titel van het duurste lot van de komende veiling is de collectie van Marina Tsvetaeva, genaamd "After Russia. 1922-1925". De kosten bedragen 1, 2-1, 5 miljoen roebel, omdat dit de laatste levenslange editie van de beroemde dichteres is. Dit jaar werd voor het eerst op een dergelijke veiling besloten om een collectie vinylplaten te verkopen, waaronder 13 platen van de legendarische Queen-groep. Deze set is interessant omdat hij is gesigneerd door alle muzikanten van de groep. Ze schatten het op 400-450 duizend roebel.
Hoe de schepping van de wereld werd weergegeven in Rusland: wat werd geschapen door God en wat werd geschapen door de duivel
Onze wereld zit vol mysteries en geheimen. Tot nu toe is de mensheid niet in staat geweest om de ruimte, planeten en verschillende hemellichamen volledig te verkennen. Ja, dit is misschien helemaal niet mogelijk! En hoe zit het met mensen die honderden en duizenden jaren geleden leefden? Welke legendes en fabels onze voorouders niet verzonnen, en wat ze niet geloofden. Het is tegenwoordig grappig genoeg om hun versie van de schepping van de wereld te lezen
Geheimen van het leven van de pionier-drukker Ivan Fedorov: Het pad naar verlichting en de strijd om te overleven
Ivan Fedorov wordt meestal "de eerste Russische boekdrukker" genoemd. In feite is dit niet helemaal waar. En voor hem werden papieren edities gedrukt in het land. Het verschil is dat Fedorov de eerste was die de brongegevens aangaf en hijzelf als auteur. Dezelfde publicaties waren anoniem. Maar dit ambacht bracht Ivan geen nationale erkenning
Het laatste gedicht van Vladimir Vysotsky werd geveild voor 200.000 euro
Het laatste gedicht van Vladimir Vysotsky, geschreven op beide zijden van het briefhoofd van een Parijs reisbureau op 11 juni 1980, anderhalve maand voor zijn dood en opgedragen aan Marina Vladi, werd door haar verkocht op de Drouot-veiling voor 200 duizend euro. Dodenmasker - voor 55 duizend
Het eerste gedrukte gedicht van Lermontov wordt geveild
Het veilinghuis "Kabinet" heeft aangekondigd dat "Vesna" - het eerste gedrukte gedicht van Mikhail Lermontov - te koop zal worden aangeboden. Het bieden begint op 23 april op de veiling "Oude en zeldzame boeken, kaarten, prenten". Het gedicht van Lermontov werd gepubliceerd in 1830
Schilderij van David Hockney "Portrait of the Artist" werd door Christie's geveild voor een recordbedrag van $ 90,3 miljoen
Tijdens de veiling heeft veilinghuis Christie's een schilderij verkocht met de titel "Portret van de kunstenaar". Het beschikt over een zwembad en een paar figuren en is gemaakt door David Hockney, een hedendaagse fotograaf, graficus en kunstenaar uit Engeland. Dit werk werd verkocht voor $ 90,3 miljoen, wat een recordprijs is voor werken van tijdgenoten