Inhoudsopgave:
Video: Hoeveel kost Petrov-Vodkin: schilderijen van de kunstenaar die de records van "Russische veilingverkopen" brak
Welnu, hier hebben de schilderijen van de kunstenaars uit het Sovjettijdperk gewacht op hun mooiste uur - ze begonnen te worden geciteerd op de wereldkunstmarkt en gingen tegelijkertijd onder de hamer voor zeer solide geld. Vandaag zullen we het hebben over het werk van de beroemde meester van de schilderkunst, kunsttheoreticus Kuzma Petrov-Vodkina. Op 3 juni in Londen werd bij veilinghuis Christie's "Stilleven met seringen" (1928) verkocht voor een recordbedrag voor "Russische veilingverkopen" van bijna 12 miljoen dollar.
Ik durf niet te zeggen dat de kunstenaar honderd procent socialistisch realist was, maar na de revolutie paste hij zijn werk zeer succesvol aan aan de Sovjetrealiteit. Kuzma Sergejevitsj was een unieke kunstenaar die werkte op het kruispunt van twee tijdperken, zijn tijdgenoten noemden hem "een oude Russische iconenschilder die toevallig in de toekomst viel." En is het echt zo, oordeel zelf. Uitvinder, avonturier, profeet en "talent" Kuzma Petrov-Vodkin: 10 meest interessante feiten uit het leven van een kunstenaar.
Sensationeel resultaat van de veiling van Russische kunst Christie's
Deze gebeurtenis veranderde onverwacht de beoordeling van de duurste "Russische veilingverkopen". In de eerste plaats is nog steeds Malevich, die wordt beschouwd als de "kunstenaar van de wereld", met "Suprematist Composition" voor $ 85,8 miljoen, maar de tweede was Petrov-Vodkin. Maar als je bedenkt dat het schilderij van Malevich werd verkocht als onderdeel van de veiling van impressionisten en modernisten, dan wordt Kuzma Sergejevitsj nu terecht beschouwd als de absolute leider van de Russische veiling - 9, 286 miljoen pond. Hij haalde Valentin Serov in, wiens resultaat - 9, 266 miljoen pond was; Nicholas Roerich - 7, 9 miljoen pond; Natalia Goncharov - £ 6,4 miljoen en Ilya Repin - £ 4,5 miljoen.
"Stilleven met seringen" van Petrov-Vodkin kwam de Russische afdeling van Christie's binnen van de afstammelingen van de Italiaanse kunstcriticus en verzamelaar Giovanni Scheuwiller, "een grote vriend van de Sovjet-Unie." Al in 1932, op de 18e Biënnale van Venetië, hielp hij met de verbetering van het tentoonstellingspaviljoen voor de tentoongestelde voorwerpen uit het land van de Sovjets. Aan het einde van de Biënnale werd het stilleven met enkele andere werken van Sovjetmeesters ingeruild voor werken van Italiaanse tijdgenoten. Zo belandde hij in de collectie van de Italiaan, waar hij tot nu toe werd bewaard. Trouwens, de erfgenamen van Shaywiller wisten niet eens dat het schilderij zoveel kon kosten.
Sinds 1932 is het doek niet meer aan het publiek getoond en na 87 jaar werd het voor het eerst gezien door kijkers in Moskou, die de zeldzame kans hadden om een opmerkelijk stilleven van de grote Russische kunstenaar te aanschouwen voordat het op de veiling werd gepresenteerd als heel veel. Met inachtneming van de regels van de veiling, werd medio mei van dit jaar "Stilleven met seringen" tentoongesteld op de pre-veilingtentoonstelling in Moskou op het kantoor van Christie's.
Na een grondige bestudering van het schilderij door de specialisten van Christie's, werd in de hoek van het doek een tweede datum gevonden, en wel een omgekeerde. Deze vondst leidde meteen tot het idee dat de kunstenaar een reeds gebruikt canvas gebruikte om een stilleven te maken. En toen het in infraroodstraling werd onderzocht, werd ontdekt dat er onder het stilleven nog een ander werk van de meester is - de onvoltooide "Madonna en Kind". Overigens bleek ook dat de kans zeer groot is dat de voorbereidende tekening, gemaakt in 1925, in één privécollectie bewaard is gebleven.
Ook de persdienst van het handelshuis Christie's stond niet aan de kant, die opmerkte dat …deze foto de kijker verbaast met zijn gedurfde gebruik van rijke pure kleuren, optische technieken en vooral een innovatieve benadering van perspectief, die won Petrov-Vodkin de faam van een van de toonaangevende meesters van de Russische en wereldkunst van de twintigste eeuw”.
Volgens de eerste deskundige beoordeling werd dit schilderij geschat op ongeveer 1,2 miljoen pond (1,5 miljoen dollar), maar de door de koper geboden verkoopprijs bedroeg bijna 9,3 miljoen pond (bijna $ 12 miljoen). Het vorige record voor het werk van de schilder was een veiling in 2012 en stond op £ 2,3 miljoen. Voor deze prijs verkocht het veilinghuis MacDougall's het stilleven "Apples and Eggs" van de briljante kunstenaar.
En het moet worden opgemerkt dat het genre van het stilleven in het werk van Petrov-Vodkin de sleutel was. Hij creëerde een hele galerij met unieke werken die de schatkamer van de wereldkunst binnenkwamen.
Lees ook: Wie heeft het gefacetteerde glas eigenlijk uitgevonden en waarom 'Granchak' een favoriet onderwerp was in de stillevens van Petrov-Vodkin.
Welke beeldjes worden verkocht voor de prijs van een appartement, of Hoeveel kost Sovjetporselein op buitenlandse veilingen?
De liefde voor porselein werd door de Sovjet-inwoners "door erfenis" geërfd van de ouderwetse mode. De jonge Sovjetstaat bracht deze hobby snel genoeg over op de rails van de communistische propaganda en begon met de productie van porseleinen beeldjes over nieuwe onderwerpen. Nu, honderd jaar later, worden Sovjet collectieve boeren, atleten, helden van Russische sprookjes en dansers in de outfits van de republieken van de Unie een zeldzaamheid, dus individuele kopieën kunnen erg duur zijn
Hoeveel kost een diner met een beroemdheid en waar besteden de sterren het ontvangen geld aan?
Terwijl gewone fans alleen vanuit hun ooghoeken een idool kunnen zien en kalenders met een ster kunnen verzamelen, kunnen rijkere fans het zich veroorloven om een gezellige avond door te brengen in het gezelschap van hun huisdier. Het is tenslotte niet zo duur - slechts een paar honderdduizend dollar, hoewel er duurdere gesprekspartners zijn. Vandaag zullen we praten over hoeveel de sterrenbijeenkomsten degenen kosten die wilden dineren en waar het door de beroemdheid verdiende bedrag vervolgens werd uitgegeven
De wereld van dromen en reflecties in de schilderijen van de Russische kunstenaar Roman Velichko, die Dali van onze tijd wordt genoemd
Het verbazingwekkende schilderij van de moderne kunstenaar Roman Velichko, verzadigd met een sfeer van romantiek en filosofie, positieve energie en symboliek, zachte kleuren en lichtspel, heeft een betoverend effect op de kijker. En elk van zijn doeken trekt aan met een fantastisch plot en een pittoresk verhaal bevroren in de tijd. Bovendien geloven velen dat Velichko's schilderij enigszins doet denken aan de stilistiek van de werken van Salvador Dali, maar het heeft individuele tinten, nuances en accenten
Hoe het idee ontstond om Lenins lichaam te balsemen, hoe het wordt bewaard en hoeveel het kost om het in het Mausoleum te bewaren
In de vorige eeuw was een onveranderlijk kenmerk van het Rode Plein een niet-afnemende kilometerslange rij naar het Mausoleum. Tienduizenden burgers van de Sovjet-Unie en gasten van de hoofdstad stonden er urenlang in ter ere van de nagedachtenis van de legendarische persoonlijkheid - Vladimir Iljitsj Ulyanov-Lenin. Bijna een eeuw lang ligt het gebalsemde lichaam van de leider van het wereldproletariaat in een graf in het centrum van Moskou. En elk jaar wordt het debat feller over hoe noodzakelijk en ethisch het is om de gemummificeerde blijft open te staan voor
18 foto's die de merkwaardige records vastleggen die in het "Guinness Book of Records" zijn terechtgekomen
Voor jou is een Chinese vrouw Yu Yanxia, en ze heeft de langste wimpers ter wereld - 12,3 cm Daarom kwam haar naam in het Guinness Book of Records. En het moet gezegd worden dat dit verre van het meest ongewone record is dat recentelijk bekend is geworden. En dan is er de kat met de langste staart ter wereld, het meisje met de langste benen ter wereld, de oudste culturist ter wereld - in deze recensie is er veel heel, heel