Inhoudsopgave:

De vreemdste kavels die op veilingen worden verkocht: voorhoofdvlek, Elvis-haar, enz

Video: De vreemdste kavels die op veilingen worden verkocht: voorhoofdvlek, Elvis-haar, enz

Video: HBO Chernobyl "Now you look like the minister of coal" - YouTube 2024, Mei

Elk item is waard wat ze ervoor willen betalen. Deze regel van moderne handel wordt vooral duidelijk wanneer u kennis maakt met online veilingen. Je kunt er zowel echte kunstwerken als echt gekke dingen op kopen. In deze recensie - een selectie van de vreemdste kavels, die desondanks hun kopers bereid vonden om forse bedragen voor hen te betalen.

duurste

Het is interessant dat tegenwoordig alles wat je wilt te koop kan worden aangeboden. Een Amerikaanse burger besloot bijvoorbeeld een advertentieruimte te koop te zetten … op haar voorhoofd. Voor geld was ze klaar om het meest zichtbare deel van haar gezicht te versieren met een tatoeage van welke inhoud dan ook. Er brak een serieuze strijd uit om zo'n origineel kavel, en twee dagen later werd het gewonnen door een bekend casino. Voor 10 duizend dollar veranderde een ondernemende vrouw zichzelf voor de rest van haar leven in een 'wandelende advertentie'. Opgemerkt moet worden dat de dame de meest nobele doelen nastreefde - de opbrengst ging naar de opleiding van haar zoon aan een prestigieus college.

Vrouw verkocht advertentieruimte op haar voorhoofd en liet een tatoeage zetten

Een andere vrouw probeerde in 2009 de naam van haar ongeboren kind te verkopen. Om precies te zijn, het recht op deze naam. Voordat ze haar tweede nageslacht baarde, plaatste ze veel op eBay met een ongebruikelijk aanbod. Vreemd genoeg wekte hij grote belangstelling bij kopers en binnen een paar dagen bereikte de prijs 41 duizend dollar. Het bestuur van de dienst lanceerde een echte oorlog en probeerde zo'n eigenaardige handel te verbieden, en uiteindelijk slaagden ze erin de onwettigheid van deze aanpak te bewijzen. Het perceel werd verwijderd en de deal werd niet voltooid, wat de jongen mogelijk heeft behoed voor een lange deelname aan een andere advertentiecampagne.

Muzikant James Blunt ging nog creatiever aan de slag en veilde… zijn eigen zus. In feite ziet dit verhaal er veel fatsoenlijker uit dan het op het eerste gezicht lijkt. De kwestie was dat het meisje dringend naar Ierland moest voor de begrafenis van familieleden, en in de aankondiging schreef James dat "de dame in de problemen zit en de hulp van een ridder nodig heeft." De ridder werd heel snel gevonden, nam de adellijke dame mee in een privéhelikopter en trouwde vervolgens ook met haar als een eerlijke man, dus alles eindigde heel romantisch.

Sterrenstof

Natuurlijk, als we het hebben over dwaasheden, dan kan de eerste plaats natuurlijk worden toegekend aan fans die hun idolen verafgoden en klaar zijn voor echte prestaties omwille van hen. Een van de meest bekende "rariteiten" die via online veilingen worden verkocht, zijn de volgende:

- Britney Spears kauwgom voor $ 216. De ober van het Londense restaurant, die de ster bediende en deze "relikwie" wist te behouden, toonde vindingrijkheid.

De kauwgom van Britney Spears ging onder de hamer voor een paar honderd dollar

- Een blikje met dezelfde lucht die Angelina Jolly en Brad Pitt uitademden. Het is moeilijk te zeggen hoe de "sampling" in dit geval is gebeurd, maar de fan die de pot voor $ 530 kocht, was waarschijnlijk erg blij. Het idee van zo'n product ziet er in ieder geval briljant uit.

- Een van de beroemdste en duurste loten van dit soort was de toast, half opgegeten door Justin Timberlake. Een onbekende fan betaalde er iets meer dan drieduizend dollar voor! Wanneer de sterren eindelijk beseffen dat de restjes van hun maaltijden zo duur kunnen worden verkocht, zal de behoefte aan concerten waarschijnlijk gewoon verdwijnen.

De toast van Justin is misschien wel het duurste stuk brood in de geschiedenis

- In 2012 werd een stuk van de bruidstaart van een beroemd stel verkocht voor bijna duizend dollar. Dit zou niet zo verwonderlijk zijn als het niet voor het huwelijk van koningin Elizabeth van Engeland en prins Philip was. Op het moment van de verkoop was het zoete lot al 65 jaar oud, maar blijkbaar kent de koningin het geheim van eeuwige kracht echt, en ze probeerde het ooit op dit stuk taart.

- De volgende kavels zien er vanuit het oogpunt van gewone mensen echter nog minder aantrekkelijk uit. Zo werd op een liefdadigheidsveiling een gebruikte zakdoek verkocht aan Scarlett Johansson voor 5.300 dollar. De hoge prijs is te wijten aan het feit dat de ster het niet alleen voor het beoogde doel gebruikte, maar ook een "zeldzaamheid" tekende.

Op verschillende tijdstippen werden veel dingen van de legendarische Elvis Presley geveild, waaronder zijn ondergoed

- Je kunt natuurlijk lang discussiëren of de niersteen van de acteur uit "Star Trek" William Shatner 25 duizend dollar kostte, en het gebit van Winston Churchill - 24 duizend, maar eenmaal gekocht, dan is het zo. Iedereen werd echter overtroffen door een fan die 115 duizend dollar neerlegde voor een handvol Elvis Presley's haar. Dit kavel is overigens al vele malen verkocht. Slechts één haar van het hoofd van Elvis werd op een veiling in Barcelona verkocht voor $ 1.833! De kapper van de zanger verzamelde en bewaarde deze waarde. Het is mogelijk dat als de kwestie van het klonen van een ster ooit ter sprake komt, deze aankoop inderdaad waardevol zal zijn.

Grote aankopen

Voor degenen die niet van kleinigheden zijn en van serieuze aanwinsten houden, kunnen er ook geschikte kavels op veilingen zijn. Zo werd een paar jaar geleden een fragment van de Eiffeltoren verkocht voor 220 duizend dollar. Een kleine wenteltrap maakte deel uit van een tijdelijke constructie die Gustave Eiffel in 1889 beklom om dit beroemde gebouw in te huldigen.

Ook is een deel van de trap van de Eiffeltoren te koop aangeboden

De hele stad werd in 2002 geveild. Nou ja, of liever, een stad, want er wonen maar 25 mensen permanent in Bridgeville. Het stadje ligt 400 kilometer van San Francisco en er was een koper voor 1.770.000 dollar. Het is interessant dat de stad, eenmaal verkocht, sindsdien nog twee keer is doorverkocht, maar de kopers bleven in elk geval onbekend.